روستاییان آسیب‌دیده از سیل فارس کمک بلاعوض می‌گیرند
کد خبر: 1075469
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004VmH
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
پس از بررسی وضعیت مناطق سیل‌زده استان فارس و در نشست کمیسیون عمران مجلس، مقرر شد که به صاحبان واحد‌های تخریب شده و آسیب‌دیده، تسهیلاتی برای نوسازی و بازسازی پرداخت شود. بر همین اساس کمک‌های بلاعوض در اختیار روستاییانی که سرپناه آنان تخریب شده و تا زمان ساخت بنا، مجبور به زندگی در مکان دیگری هستند، قرار می‌گیرد.

پس از بررسی وضعیت مناطق سیل‌زده استان فارس و در نشست کمیسیون عمران مجلس، مقرر شد که به صاحبان واحد‌های تخریب شده و آسیب‌دیده، تسهیلاتی برای نوسازی و بازسازی پرداخت شود. بر همین اساس کمک‌های بلاعوض در اختیار روستاییانی که سرپناه آنان تخریب شده و تا زمان ساخت بنا، مجبور به زندگی در مکان دیگری هستند، قرار می‌گیرد.
محمود رضایی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با حضور وزرا، معاونان وزرا و مسئولان اجرایی دستگاه‌های مرتبط پیرامون آسیب‌های سیل هفته گذشته گفت: درخصوص میزان خسارت وارده به مناطق جنوبی فارس و اقدامات و کمک‌های انجام شده، گزارشی در این جلسه ارائه شد.
وی به ارائه گزارش ارزیابی خسارات سیلاب در مناطق جنوبی فارس در بخش‌های زیرساختی، مسکن و حوزه کشاورزی، در این جلسه، اشاره کرده و تأکید کرد: مصوبات مجلس در راستای وضع ضوابط و مقرراتی در راستای آماده‌سازی شهر‌ها برای مقابله با بلایای طبیعی و تجهیز شهر‌های کوچک به امکانات ماشین‌آلاتی برای مقابله با خطر و مدیریت نیز تصویب شده است. رضایی خاطر نشان کرد: در این جلسه پیشنهاداتی نیز برای پیشگیری و مقابله با وقوع چنین رخداد‌هایی توسط نمایندگان مطرح و مقرر شد که اعضای کمیسیون عمران پس از بررسی گزارشات و ارزیابی‌های حضوری، مطالب را جمع‌بندی کرده و گزارشی را در خصوص اقدامات انجام شده و قصور احتمالی دستگاه‌های اجرایی به صحن علنی مجلس ارائه کنند.
وی از تأکید کمیسیون عمران مجلس در خصوص تعریف بخشی از بودجه ۱۴۰۱ برای تأمین هزینه مقاوم‌سازی بنا‌های فرسوده خبرداد و گفت: در این راستا مقرر شد در استان فارس اعتبارات بیشتری برای مقاوم‌سازی و ساخت بنا‌های تخریب شده از سیل پرداخت شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس از افزایش وام روستایی برای بازسازی واحد‌های خسارت دیده از سیل به ۲۰۰ میلیون تومان خبرداد و گفت: براین اساس پیشنهاد شد تا به واحد‌های تخریبی، تسهیلاتی معادل ۲۰۰ میلیون تومان با بازپرداخت ۲۰ ساله و با سود چهاردرصد همراه با ۷۰ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت شود.
رضایی خاطر نشان کرد: کمک‌های بلاعوض در اختیار روستاییانی که سرپناه آنان تخریب شده و تا زمان ساخت بنا، مجبور به زندگی در مکان دیگری هستند قرار می‌گیرد. وی همچنین از وعده کمک‌های بلاعوض توسط برخی نهاد‌ها نظیر بنیاد مستضعفان خبرداد و گفت: این بنیاد عهد‌دار تأمین سیمان مورد نیاز ساخت وساز واحد‌های تخریبی و تحویل این سیمان به بنیاد مسکن شده است. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: هر چند خسارات ناشی از سیل خسارات گسترده‌ای را به مردم و زیر ساخت‌های شهری و روستایی وارد کرد، اما خوشبختانه در زمینه بازسازی واحد‌های مسکونی تخریب شده تصمیمات خوبی از سوی متولیان این موضوع در سطح ملی گرفته شد. رضایی یادآور شد: ارقام خسارات اعلام شده از سوی ستاد مدیریت بحران فارس به هیئت دولت منتقل شده و با تخصیص تسهیلات مورد نیاز، عملیات بازسازی زیرساخت‌ها و واحد‌های مسکونی و جبران خسارات کشاورزان استان آغاز خواهد شد. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: در تلاش هستیم تا اعتبارات لازم در این زمینه زودتر تصویب شده و کار بازسازی واحد‌های سیل‌زده تسریع شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار