نقل خاطره رهبر معظم انقلاب از یک کتاب درباره حاج قاسم
کد خبر: 1074553
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004VXV
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۹
در دیدار با خانواده شهید سلیمانی مطرح شد

وقتی نوه شهید مغفوری برای عملی در بیمارستان بستری شد، حاج قاسم خودش را به بیمارستان رساند. فرزند شهید به حاج قاسم گفت: «زینب عملش انجام شد. شما بروید»، اما حاج قاسم به فرزند شهید می‌گوید: «من به جای بابایت اینجا هستم.»
مقام معظم رهبری در دیدار با خانواده شهید سردار سلیمانی به خاطره‌ای از حاج قاسم که در کتاب «حاج قاسمی که من می‌شناسم» روایت شده بود، اشاره فرمودند که حاج قاسم برای همراهی با فرزند دوست شهیدش پشت در اتاق عمل بیمارستان حضور یافت.
رهبر معظم انقلاب هنگام روایت این خاطره لحظه‌ای مکث و بغض کردند. فارس با توجه به خاطره بغض‌آلودی که معظم‌له در این دیدار مطرح فرمودند، از حجت‌الاسلام علی شیرازی، نماینده سابق ولی‌فقیه در نیروی قدس و راوی کتاب «حاج قاسمی که من می‌شناسم» درباره این خاطره سوال کرده است تا بیشتر بدانیم که آن خاطره چه بوده که رهبر معظم انقلاب را چنین محزون کرده است.
علی شیرازی، روحانی گردان شهید باهنر در این باره گفت: حاج قاسم به خانواده شهدا احترام ویژه‌ای می‌گذاشت و همیشه در دیدارهایش به نیکی از شهدا یاد می‌کرد و به فرزندان شهدا می‌گفت پدران شما افتخار این کشور هستند و شما هم باید به آن‌ها افتخار کنید. یکی از فرماندهان جنگ تحمیلی، مهدی مغفوری است که سه فرزند به نام‌های فاطمه، مریم و مصطفی داشت. مهدی مغفوری در عملیات کربلای۴ به شهادت می‌رسد. وقتی مهدی شهید می‌شود، حاج قاسم به منزل شهید مغفوری سر می‌زد و همیشه با فرزندان این شهید تماس می‌گرفت و جویای حال آن‌ها بود.
او ادامه داد: زمانی که مهدی مغفوری به شهادت می‌رسد، فاطمه دختر او سه ساله بود. پس از سال‌ها، فاطمه مغفوری با پسر شهید تهامی که خلبان است، ازدواج کرد و رهبر معظم انقلاب در سفری به کرمان، عقد آن‌ها را خواندند. حاصل این ازدواج دو فرزند به نام‌های حسین و زینب است. یک روز زینب دختر آن‌ها بیمار و در بیمارستان بستری می‌شود. زینب باید عمل می‌شد. وقتی حاج قاسم از بیماری نوه شهید مغفوری مطلع می‌شود و می‌فهمد که زینب را برای عمل به بیمارستان برده‌اند، با حسین پورجعفری راهی بیمارستان می‌شود. فاطمه دختر شهید مغفوری که حاج قاسم را می‌بیند، هم خوشحال می‌شود و هم متعجب. سردار سلیمانی با وجود همه مشغله‌هایش در بیمارستان حضور می‌یابد و حتی وقتی هم که عمل زینب به خوبی انجام می‌شود، سردار سلیمانی همچنان در بیمارستان حضور دارد. رابطه حاج قاسم با فرزندان شهدا، رابطه عمو و پدری بود. گاهی فرزندان شهدا او را عمو و گاهی هم بابا خطاب می‌کردند، برای همین هم بسیاری از فرزندان شهدا پس از شهادت حاج قاسم، می‌گفتند ما دوباره یتیم شدیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار