امضای تفاهم نامه همکاری در زمینه هوشمندسازی شبکه توزیع گاز در مشهد
کد خبر: 1074379
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004VUh
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۶
با حضور معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهشی و فناوری، تفاهم نامه هوشمندسازی شبکه توزیع گاز در مشهد امضا شد.

وحیدرضا زیدی‌فرد معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهشی و فناوری در حاشیه امضای این تفاهم نامه بین شرکت گاز خراسان رضوی و پارک علم و فناوری خراسان، گفت: یکی از مواردی که به طور جد در دستور کار وزات نفت قرار دارد موضوع هوشمندی است.

وی با بیان این مطلب که صنعت نفت قطعا به سمت هوشمندسازی حرکت خواهد کرد افزود: زمینه و بستر این مهم از طرق عقد قرارداد با شرکت های توانمند دانش بنیان داخلی انجام می شود.

معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهشی و فناوری ادامه داد: شرکت های دانش بنیان می توانند در زمینه هوشمندسازی کمک بسیاری به صنعت نفت و گاز کنند. وزارت نفت ضمن حمایت از شرکت های دانش بنیان، تلاش می کند تا با یک سیاست‌گذاری درست در مسیر تحقق اهداف عالی کشور حرکت کند.

این مقام مسول اقدامات پژوهشی شرکت گاز خراسان رضوی را قابل تقدیر دانست و بر توسعه فعالیت های پژوهشی در سطح صنعت نفت و گاز کشور تاکید کرد.

مدیرعامل شرکت گاز استان هم در بخشی از این مراسم گفت: در نظر است طی قراردادی فی مابین مدیریت پژوهش و فن آوری شرکت ملی گاز و پارک علم و فن آوری خراسان هوشمند سازی شبکه گاز شهری برای اولین بار در کشور  به صورت پایلوت در مشهد اجرا شود.

حسن افتخاری افزود: در این طرح با استفاده از هوش مصنوعی بهره برداری حوزه گازرسانی در خطوط انتقال و توزیع از ایستگاه های TBS تا درب منازل هوشمندسازی خواهد شد.

به گفته افتخاری، مدیریت بهینه فشار گاز در خطوط توزیع، استفاده از موتور آفلاین با قابلیت شبیه سازی و ارایه راهکار بالانس شبکه گاز مبتنی بر هوش مصنوعی، پیش بینی هوشمندانه مصرف کوتاه مدت ساعتی، روزانه، هفتگی و ماهانه به تفکیک مناطق، ایجاد دیسپچینگ هوشمند با نظارت به‌هنگام، کنترل بهینه و گسیل بهینه منابع از اصلی ترین آورده اجرای این طرح خواهد بود.

رضا قنبری رییس پارک علم و فناوری خراسان هم با بیان این مطلب که این پارک رتبه اول مباحث انرژی را در سطح کشور به خود اختصاص داده است تصریح کرد: شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری در استان خراسان رضوی با توجه به توانمندی بالای خود می توانند کمک شایانی به وزارت نفت و صنعت گاز در حوزه هوشمندسازی انجام دهند.

یادآور می شود؛ بزودی قردادهوشمند سازی شبکه توزیع گاز شهر مشهد به عنوان اولین قراداد هوشنمدسازی کشور بین شرکت ملی گاز ایران و پارک علم و فناوری خراسان امضا و عملیات اجرایی آن توسط یکی از شرکت های دانش بنیان استان اجرا خواهد شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار