باید برای رفع موانع طرح‌های توسعه‌ای در سریع‌ترین زمان ممکن تلاش شود
کد خبر: 1074321
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004VTl
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۱
استاندار چهارمحال و بختیاری:
استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: موانع مرتبط با طرح‌های توسعه‌ای شهرستان کیار شناسایی و در سریع‌ترین زمان ممکن برای رفع آنان تلاش شود.
رحیمی

غلامعلی حیدری استاندار چهارمحال و بختیاری در شورای برنامه‌ریزی و توسعه کیار اظهار داشت: مشکلاتی از سوی مسئولان در خصوص شهرستان مانند وضعیت جاده‌ها، پمپاژ‌های آب آشامیدنی و کشاورزی، گردشگری، محیط زیست، بهداشت و درمان، مسکن و مخابرات بیان شد که مسئولان باید برای رفع آن در سریع‌ترین زمان ممکن تلاش کنند.

او افزود: عملیات اجرایی جذب و ساخت سهمیه مسکن شهرستان کیار از محل طرح‌های مسکن ملی پس از مشخص شدن زمین مورد نیاز تا یک ماه آینده تعیین تکلیف و برای تسریع در این امر از ظرفیت بزرگان و معتمدان محلی بهره‌گیری شود.حیدری اضافه کرد: هر کدام از دستگاه‌های اجرایی استان که در شهرستان‌ها مسئول ندارند، باید تا یک هفته آینده نسبت به مشخص و معرفی کردن مسئولان شهرستانی زیرمجموعه اقدام کنند.

او ادامه داد: تعداد طرح‌های مرتبط با برنامه‌های سال ۱۴۰۰ دستگاه‌های اجرایی استان در هر شهرستان به طور جداگانه مشخص و به همراه میزان اعتبارات و وضعیت تخصیص بودجه ارائه شود.حیدری گفت: تمامی دستگاه‌های اجرایی استان موظفند بُرش شهرستانی برنامه‌های سال ۱۴۰۰ خود را به ادارات زیرمجموعه در شهرستان‌های ۱۰ گانه به‌صورت رسمی اعلام کنند و به فرمانداران رونوشت دهند.

او افزود: هر کدام از دستگاه‌های اجرایی استان تعیین تکلیف تسهیلات تبصره ۱۸ بند الف بودجه ۱۴۰۰ را از وزارتخانه‌های مرتبط پیگیری و آخرین وضعیت جذب آن را اعلام کنند.

حیدری اضافه کرد: با توجه به گذشت ۹ ماه از سا ۱۴۰۰ و فرصت کم باقی‌مانده تا پایان سال، باید روند جذب این تسهیلات و سایر اعتبارات براساس بُرش شهرستانی تسریع شود.

او ادامه داد: مشخص کردن بُرش شهرستانی برای تخصیص و جذب اعتبارات شهرستان‌های استان از محل تملک دارایی‌های سرمایه‌ای، جهش تولید، توازن، استانی و سایر ردیف‌های بودجه‌ای در دستور کار قرار گیرد.

حیدری گفت: مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و فرمانداران برای گنجاندن برخی برنامه‌های امسال در برنامه سال ۱۴۰۱ اقدام لازم را انجام دهند.او با اشاره به برنامه سفر رئیس جمهور به چهارمحال و بختیاری در آینده‌ای نزدیک افزود: در این سفر طرح‌های دارای افزون‌بر ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی مشخص شده است تا برای تامین اعتبار مورد نیاز به‌منظور تکمیل و بهره‌برداری در دستور کار قرار دارد.

حیدری اضافه کرد: استفاده از منابع دولتی، توان بنیاد‌های ملی و ظرفیت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌های نیمه‌تمام استان با هدف تسریع در روند توسعه شهرستان‌ها مورد توجه تمامی مسئولان دستگاه‌های اجرایی باشد.او ادامه داد: شناسایی افراد سرمایه دار به منظور دعوت از آنان برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف توسعه‌ای شهرستان کیار در دستور کار قرار گیرد.

حیدری گفت: فرصت برای جذب سهمیه‌های توسعه‌ای استان مانند تسهیلات بانکی و قیر رایگان کوتاه و جدیت بیشتر برای جذب این سهمیه‌ها ضروری است.

او افزود: رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و مسوولان مرتبط دیگر در استان برای جذب سریع‌تر اعتبارات جهش تولید، نفت و گاز، توازن و محرومیت‌زدایی پیگیری لازم را انجام دهند.

حیدری فلسفه مسئولیت را خدمت به مردم اعلام و اضافه کرد: استفاده از این فرصت برای خدمت‌رسانی بیشتر به قشر‌ها و گروه‌های مختلف ضروری است.

او با اشاره به نزدیک بودن دومین سالگرد شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی ادامه داد: شهید سلیمانی صادقانه به‌دنبال خدمت به مردم بود و مسئولان باید تا زمان مسئولیت خود از این راه پیروی و الگوگیری کنند.

حیدری با اشاره به تحریم‌های استکبار جهانی علیه جمهوری اسلامی اظهار داشت: مدیران با دغدغه‌مندی نسبت به ارائه بُرش شهرستانی برنامه‌های توسعه‌ای استان با هدف شناسایی مشکلات و مشخص کردن راهکار‌های عملیاتی رفع آن اقدام کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار