بی عدالتی، فقر، فساد و تبعیض در نظام جمهوری اسلامی جایگاهی ندارد
کد خبر: 1071931
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UrD
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۶
رئیس جمهور:
آیت الله رئیسی با بیان اینکه بی عدالتی، فقر، فساد و تبعیض در نظام جمهوری اسلامی جایگاهی ندارد، گفت: در سایه عدالت باید به سمت توسعه یافتگی کشور و استان لرستان حرکت کرد.

به گزارش جوان از لرستان، آیت الله سید ابراهیم رئیسی، عصر امروز در دیدار با نخبگان، خانواده معظم شهدا و ایثارگران واقشار مختلف مردم در خرم آباد گفت: ظرفیت های گسترده در استان لرستان وجود دارد، لرستان استان لرستان افتخارات بسیار و بزرگان و مفاخرو علمایی چون آیت الله بروجردی، آیت الله کمالوند، آیت الله طاهری، زرین کوب و .... است که برای ایران اسلامی و اسلام مایه افتخار بوده اند.

رئیس جمهور افزود: آب فراوان، خاک حاصلخیز، معادن، کشاورزی و فضای کشت خوب در لرستان فرصتی برای حرکت به سمت توسعه است، با برنامه ریزی باید از این محبت های الهی بهره برداری کنیم.

وی آب را سرمایه ای بزرگ در استان لرستان خواند و بیان کرد: ۱۲ میلیارد مترمکعب رواناب در لرستان عدد بسیار بالایی است که با توجه به  خاک حاصلخیز، معادن ارزشمند، کشاورزی و فضای کشت خوب اگر نتوانسته ایم درست از این داشته ها بهره برداری کنیم به دلیل ندیدن این موهبت و امکانات بوده است.

رئیس جمهور با تأکید بر ا ینکه باید باز نگاهی در نوع بهره برداری از ظرفیت های استان شود، عنوان داشت: این بازنگاه موجب تحولی شناختی، فرآیندی و نهادی نسبت به توانمندی های استان شود.

عزم جدی دولت برای ایجاد تحول در لرستان

وی به عزم جدی دولت برای ایجاد تحول در لرستان اشاره کرد و گفت: باید در نوع بهره برداری از امکانات لرستان توسط دولتمردان بازنگاهی شود و فرهیختگان و اهل نشر کمک کنند.

آیت الله رئیسی در ادامه با تأکید بر اینکه  کار سد معشوره سریع آغاز شود، بیان داشت: زیرساخت های کار سد معشوره آماده است، باید سریعا کار این سد آغاز و اعتبار آن تامین می شود.

وی بر ضرورت جلوگیری از خام فرشی سنگ معادن لرستان تأکید و خاطرنشان کرد: راه اندازی صنایع نیمه تعطیل و توسعه گردشگری لرستان از اولویت ها است که مورد توجه ویژه باید قرار گیرد.

آیت الله رئیسی با اشاره به وجود امکانات فراوان و اما رنج بردن مردم لرستان از بیکاری بیان کرد: این مشکلات به علت سوء مدیریت ها است و مدیران نالایق باید برکنار شوند.

وی ادامه داد: برای رفع این مشکل باید کارهای کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت انجام و اشتغال باید به صورت جدی دنبال شود.

رئیس جمهور یاداور شد: برای آزاد سازی حریم قلعه فلک الافلاک لرستان و ثبت جهانی این اثر تاریخی نصف بودجه اختصاص یافته و تخصیص بقیه بودجه نیز در سفر امروز مصوب شد.

پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار