برگزاری رویداد ملی نوآوری اجتماعی و پیشرفت ایران
کد خبر: 1071806
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UpC
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۳
رویداد ملی «نوپیا»، محیطی برای گردهمایی فعالان نوآوری اجتماعی از نقاط مختلف کشور خواهد بود که برای حل مسائل کشور با رویکرد نوآورانه و مردمی مشغول به کنشگری هستند.

رویداد ملی «نوپیا»، محیطی برای گردهمایی فعالان نوآوری اجتماعی از نقاط مختلف کشور خواهد بود که برای حل مسائل کشور با رویکرد نوآورانه و مردمی مشغول به کنشگری هستند.
محمدمحسن دوباشی، رئیس شورای سیاستگذاری رویداد «نوپیا» درباره این رویداد اظهار داشت: اولین رویداد ملی نوآوری اجتماعی با حمایت ستاد نوآوری اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) قصد دارد محیطی برای گردهمایی فعالان نوآوری اجتماعی از نقاط مختلف کشور باشد؛ فعالانی که در موضوعات متنوع و به صورت مستقل و با تکیه بر توان مردم یا در بستر نهاد‌ها و سازمان‌های حاکمیتی یا دانشگاهی در زمینه حل مسائل کشور با رویکرد نوآورانه و مردمی مشغول به کنشگری هستند.
وی گفت: نوپیا در سال اول، تمرکز بیشتر بر رونمایی از مفهوم نوآوری اجتماعی دارد تا جامعه ایرانی پس از ۱۰ سال از ورود این مفهوم به فضای فکری و دانشگاهی، بیشتر با این پدیده و کارکرد‌ها و امکانات آن آشنا شود.
محسن دنیوی، دبیر نوپیا هم در همین رابطه گفت: نوآوری‌های فناوری پایه که تمرکز بیشتری بر ایجاد شغل، تولید کالا- خدمات و خلق ثروت دارد و در طول دو دهه گذشته و به ویژه در ۱۰ سال اخیر رشد چشمگیری در کشور داشته‌است، منجر به خلق شرکت‌های نوپا و توسعه زیست‌بوم شرکت‌های دانش‌بنیان شده‌است.
وی گفت: در چنین شرایطی، گفتگو درباره نوآوری اجتماعی که تمرکز بیشتری بر انجام مسئولیت اجتماعی و مردم- پایگی در حل مسائل اجتماعی و فرهنگی را دارد، می‌تواند فرصت مناسبی برای این مسیر و رویکرد در ایران باشد.
محمد حیدری به عنوان دبیر اجرایی این رویداد اعلام کرد که رویداد نوپیا در ۱۲ اسفند سال ۱۴۰۰ و در واپسین روز‌های سال و در آستانه بهار و آغاز قرن جدید با حمایت ستاد نوآوری اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار خواهد شد.
حیدری در حاشیه رونمایی از نشان و پوستر رویداد ملی نوپیا، با دعوت از فعالان نوآوری‌های اجتماعی برای شرکت در این رویداد گفت: تاکنون یک دورهمی با حضور فعالان نوآوری اجتماعی برگزار شده‌است و دومین دورهمی با موضوع نوآوری اجتماعی و نقش اندیشکده‌ها در حل مسائل کشور به زودی برگزار خواهد شد. وی با دعوت از فعالان و علاقه‌مندان دارای ایده برای حضور و ثبت‌نام در رویداد ملی نوپیا تأکید کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، دورهمی‌ها تا زمان برگزاری رویداد به شکل تدریجی برگزار خواهد‌شد که علاقه‌مندان می‌توانند با ورود به پایگاه اینترنتی www. noupia. ir یا صفحه مجازی رویداد به نشانی noupia. event @ نسبت به ثبت‌نام و شرکت در دورهمی‌ها و رویداد ملی اقدام کنند.
وی درباره نام این رویداد هم گفت: نوپیا، واژه ترکیبی است که از دو واژه نو و پیا که به معنای ارج، مکنت و منزلت است خلق شده و اشاره به آینده‌ای روشن برای ایران عزیز دارد. نوپیا، مخففی از «نوآوری و پیشرفت ایران» نیز هست که به خواست عمومی ایرانیان برای خلق نحوی دیگر از زیستن، مبتنی بر بوم، فرهنگ، تاریخ و تمدن ایرانی- اسلامی ما در جهان جدید اشاره دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار