تمهیدات اتحادیه بارفروشان تهران برای شب یلدا
کد خبر: 1071767
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UoZ
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۸

رئیس اتحادیه بارفروشان تهران گفت: با توجه به شرایط اقتصادی مردم، اتحادیه تمهیداتی اندیشیده که شب یلدا نوسانی در بازار نداشته باشیم.
به گزارش اتاق اصناف ایران، مصطفی دارایی‌نژاد از افزایش ورودی هندوانه و میوه‌های شب یلدا به میدان مرکزی تره‌بار خبر داد و افزود: شب گذشته ۲۵هزار تن اعم از فرنگی‌جات و صیفی‌جات ورودی بار میدان بوده است. با توجه به ازدیاد عرضه، قیمت تمامی فرنگی‌جات به غیر از گوجه فرنگی از جمله هویج، شلغم، گل کلم، بادمجان و کدو ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش داشته است.
وی ادامه داد: در حال حاضر تولید هویج و فلفل‌دلمه‌ای دزفول به قدری بالاست که قیمت هر کیلو محصول در میدان به ۳هزارتومان رسیده است.
رئیس اتحادیه بارفروشان تهران گفت: با توجه به بارندگی اخیر بوشهر قیمت هر کیلو گوجه فرنگی بوته‌رس در میدان ۹تا ۱۰هزار تومان و گوجه فرنگی رنگ‌آوری ۷هزار تومان است.
وی ادامه داد: با توجه به دپوی میوه‌های شب یلدا اعم از انار و هندوانه به عنوان دو قلم پرمصرف، مشکلی در تأمین و عرضه وجود ندارد.
دارایی‌نژاد قیمت هر کیلو پرتقال را ۸ تا ۱۱هزارتومان اعلام کرد و گفت: نرخ کنونی هر کیلو نارنگی
۸ تا ۱۵هزار تومان، سیب قرمز ۸ تا ۱۵هزارتومان، سیب سفید ۱۰ تا ۱۷هزارتومان، لیموشیرین ۱۰ تا ۱۵هزارتومان، کیوی ۱۰ تا ۱۷هزارتومان، خرمالو شمال ۸ تا ۱۴هزارتومان، خرمالو شهریار ۲۰ تا ۲۵هزارتومان و خرمالو کن ۲۲ تا ۳۲هزارتومان است. رئیس اتحادیه بارفروشان تهران گفت: قیمت هر کیلو انار دماوند ۲۰ تا ۳۳هزارتومان، انار ساوه ۱۲ تا ۱۸هزارتومان، انار شیراز ۱۸ تا ۲۶هزارتومان و هندوانه ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۷هزارتومان است.
به گفته دارایی‌نژاد، شب گذشته ۸۰۰ تا هزار تن ورودی هندوانه بوده که از ۱۵ آذر میزان ورودی هندوانه میدان را به یک هزار و ۵۰۰ تن رسانده‌ایم تا برای شب یلدا مشکلی نداشته باشیم.
این مقام مسئول ادامه داد: همه ساله قیمت انار و هندوانه در شب یلدا افزایش می‌یابد، به همین خاطر اتحادیه از یک ماه و نیم گذشته اقدام به رصد بازار و انبار محصول در سردخانه‌ها کرده است. هم اکنون هندوانه نو از جاسک و میناب بندرعباس در حال عرضه است.
رئیس اتحادیه بارفروشان تهران گفت: مقادیری انار شیراز، انار کاشمر، انار دماوند و ساوه در سردخانه دپو شده تا برای شب یلدا دچار مشکل نشویم. با ازدیاد عرضه، تقاضا کمتر است.
دارایی نژاد افزود: در حال حاضر قیمت هر کیلو موز هندی ۲۳ تا ۲۴هزارتومان، موز اکوادور ۲۵هزارتومان، موز فیلیپین ۲۷هزارتومان، موز پاکستانی ۱۵هزار تومان و هر کارتن آناناس ۸۰۰ هزار تا یک میلیون تومان است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار