برخی از اماکن ساخته شده در استان البرز توجیه اقتصادی ندارد
کد خبر: 1071640
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UmW
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۳
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز:
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز با بیان اینکه در این استان امکانات زیادی داریم که به درستی از ظرفیت‌های آن استفاده نمی‌شود گفت: برخی از اماکن ساخته شده در استان البرز توجیه اقتصادی ندارد.

جهانگیر شاهمرادی در کمیسیون گردشگری و اقتصاد هنر با طرح این پیشنهاد که باید اکوسیستمی از سوی فعالان بخش خصوصی در راستای تقویت زیرساخت‌های گردشگری، صنایع دستی و توسعه مشاغل خانگی استان البرز مطرح شود اظهار داشت : در این زمینه با تعریف یک مدل ساختاری ضمن ارائه مطالب توجیهی طرح باید انتظارات از دستگاه‌های دولتی مطالبه و نقش مدیران این مجموعه‌ها نیز در پیاده سازی این اکوسیستم مشخص شود.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت موضوع ساماندهی مشاغل خانگی در استان البرز و برقراری تعامل میان تولیدات این عرصه و صادرات استان افزود: هر گونه برنامه‌ای که مسیر تحول در زمینه مشاغل خانگی را به ما ارائه دهد، بررسی کرده و در صورت تایید مصوب خواهیم کرد، پیشنهاد می‌شود که در این راستا مدل و طرحی با مدیریت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهیه شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز با بیان اینکه در البرز امکانات زیادی داریم که تنها درصد کمی از آن مورد استفاده قرار گرفته است بیان کرد: از جمله این موارد و ظرفیت‌های استفاده نشده دهکده ورزشی چهارباغ است که از سالن همایش و سیمنار گرفته تا زمین چمن طبیعی و تنیس، استخر و سالن‌های ورزشی سرپوشیده دارای امکانات بی‌شماری دارد.
وی تاکید کرد: فعالان بخش خصوصی باید تعامل بیشتری با دستگاه‌های دولتی استان داشته باشند تا از ساختمان‌هایی که در اختیار این مجموعه‌های خدمت‌رسان است به منظور تبدیل آن به مراکز کار و فعالیت در دو حوزه صنایع دستی و گردشگری استفاده کنند.

شاهمرادی با اشاره به اهمیت خلق سرمایه از میان ظرفیت‌های موجود در استان برای توسعه گردشگری و صنایع دستی افزود: در استان البرز حداقل 20 مکان ساخته شده داریم که هیچ توجیه اقتصادی مناسبی نمی‌توان برای بهره‌برداری از فضای این اماکن تعریف کرد و به همین دلیل بدون استفاده مانده است و یکی از این اماکن عمارت کلاه فرنگی کرج است.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت ایجاد نمایشگاه دائمی صنایع دستی در البرز به عنوان مکانی برای عرضه و فروش تولیدات هنرمندان البرزی گفت: به دنبال این هستیم که طرح ایجاد این نمایشگاه در قالب مصوبه‌ای مهم در یکی از جلسات اثرگذار استانی و در حضور استاندار البرز مصوب شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز پیشنهاد اجرای طرح‌هایی مانند گردشگری شهری در سطح شهرهای استان را موثر برشمرد و گفت: البته اگر قرار به اجرای طرح گردشگری شهری باشد، نخست باید اطلاعات لازم در این زمینه از نهادهای اثرگذار و مهم در حوزه مدیریت شهری استان از جمله شهرداری‌ها اتخاذ شود.

وی با بیان اینکه بررسی مشکلات دو حوزه صنایع دستی و گردشگری ضروری است ، افزود: برگزاری این نشست‌ها و نتایج حاصل از آن در گره گشایی از مشکلات فعالان گردشگری و صنایع دستی بسیار موثر است.

شاهمرادی بیان کرد: باید صنایع دستی شاخص استان البرز را در قالب یک یا چند پک مناسب آماده کنیم تا مسافران خارجی و گردشگران داخلی به عنوان ره آورد سفر به همراه خود ببرند.

وی در ادامه خواستار این شد که نمایشگاه های موقت عرضه تولیدات صنایع دستی، ارائه سوغات و غذاهای محلی اقوام مختلف ایرانی در طول سال به صورت دوره ای و در فواصل معین در استان البرز برگزار شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز عنوان کرد: در زمینه گردشگری و صنایع دستی باید مشخص شود که در سال‌های آینده چه فعالیت‌هایی رونق می گیرد و کدام مشاغل حذف می‌شود، در این بخش‌ها اگر در قالب ارائه طرح برنامه های اصولی پیشنهاد شود ما نیز در زمینه‌های مختلف از جمله اعطای تسهیلات به متقاضیان مشکلی نداریم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار