روند انباشت و پیچیدگی قوانین در کشور اصلاح می‌شود
کد خبر: 1071458
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Uja
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۰
عضو هیئت رئیسه مجلس:

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی بر لزوم جلوگیری از تورم قانون در کشور تأکید کرد و گفت: این روند در کشور اصلاح می‌شود.
علی کریمی فیروزجایی در گفتگو با خانه ملت با اشاره به موضوع مهم تورم قوانین در کشور، گفت: انباشت قانون و اجرایی نشدن آن‌ها به دلیل ضعف‌های نظارتی از مشکلات اساسی در حوزه قانونگذاری است.
عضو هیئت رئیسه مجلس یازدهم با یادآوری وجود بیش از ۱۲ هزار عنوان قانون در کشور افزود: تورم قانون از اشکالات ساختاری در عرصه حکمرانی است. وی، ضرورت تمرکز بر اصلاح قوانین و کاهش عناوین قانونی را خاطرنشان کرد و افزود: بسیاری از کشور‌های مترقی دنیا با ۲ تا ۳هزار مورد قانون وضع شده در عرصه حکمرانی پیشتاز هستند.
دبیر کل جامعه اسلامی فرهنگیان کشور، اهمیت ساده نویسی قوانین را یادآورشد و افزود: وضع قوانین ساده و فاقد پیچیدگی اداری رافع نیاز مردم و کشور است. وی با تأکید بر عزم قاطع مجلس یازدهم در اصلاح فرایند‌های جاری قوه مقننه، خاطرنشان کرد: روند انباشت و پیچیدگی قوانین در کشور اصلاح خواهد شد. نماینده مردم بابل در مجلس اضافه کرد: متأسفانه برخی از قوانین به علت پیچیدگی و حجیم بودن در مسیر اجرا با تفاسیر نامربوط به انحراف کشیده می‌شود. همه قوانین در عرصه حکمرانی باید به نفع مردم وضع و تفسیر شود. کریمی فیروزجایی با انتقاد از فربهی نظام دیوانی کشور، چابک‌سازی دستگاه‌های اداری را ضروری دانست و افزود: دولت باید با کوچک‌سازی ساختار‌های اداری گام‌های اساسی در راستای تحول اداری کشور بردارد.
نماینده مردم بابل در مجلس با تأکید بر ضرورت همپوشانی بخش‌های دیوانی با سیاست‌های عرصه حکمرانی، افزود: عرصه اجرایی و قانونگذاری کشور باید پیوست فرهنگی در طی مسیر حکمرانی ارائه کنند. عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره تغییر ماهیت اولویت‌های عرصه حکمرانی گفت: هم اکنون چالش‌های اقتصادی و فرهنگی دستور کار عرصه حکمرانی کشور است. وی همگرایی مردم با مسئولان را رهیافت اساسی سیاست‌های نظام عنوان و تصریح کرد: مردم عمق استراتژیک نظام اسلامی و مهم‌ترین پشتیبان دولت به شمار می‌روند. عضو مجمع نمایندگان استان مازندران مهندسی بهینه مشکلات حال وآینده کشور را در گرو شناخت دقیق نظام مسائل و راهبرد‌های آن دانست و افزود: تأمین مطالبات عمومی مردم به‌ویژه در حوزه اقتصاد و معیشت در اولویت برنامه‌های مسئولان قوای سه گانه قرار دارد.
کریمی فیروزجایی با تأکید بر محوربودن برنامه‌های توسعه در مسیر پیشرفت کشور، افزود: با اجرای دقیق وهدفمند سند چشم انداز ملی افق‌های روشن و درخشانی پیش روی کشور قرار می‌گیرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار