کلاهبرداری پس از دزدی گوشی
کد خبر: 1071341
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Uhh
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰

مرد سارق بعد از سرقت گوشی تلفن همراه شهروندان با ارسال شماره کارت به شماره‌های موجود در گوشی از آن‌ها درخواست پول می‌کرد که سرانجام بازداشت شد.
به گزارش جوان، ۱۳‌خرداد‌ماه امسال مردی با مرکز فوریت‌های پلیس تهران تماس گرفت و سرقت گوشی تلفن همراهش را گزارش داد. او به مأموران پلیس گفت: هنگام عبور از خیابان هلال احمر در حال حرف زدن با تلفن همراهم بودم که مردی نقابدار مقابلم قرار گرفت. او با تهدید چاقو خواست که گوشی تلفن همراهم را به او بدهم. من هم از ترس جانم تلفنم را به او دادم. سارق هم بعد از گرفتن گوشی با موتور از محل فرار کرد. وقتی پرونده در پایگاه‌هشتم پلیس‌آگاهی تهران بزرگ بررسی شد شاکی جزئیات تازه‌تری از ماجرا را برای پلیس شرح داد. او گفت: بعد از این که سارق گوشی تلفن همراهم را سرقت کرد متوجه شدم که مخاطبانم را هم فریب داده و از آن‌ها پول گرفته‌است. او گفت بعد از آن چند نفر از دوستانم تماس گرفتند و گفتند پولی را که خواسته بودم به شماره کارت ارسال شده واریز کرده‌اند در حالی که من هرگز از آن‌ها درخواست پول نکرده‌بودم. وقتی تحقیق کردم فهمیدم که سارق شماره کارتی را برای مخاطبانم پیامک کرده و درخواست پول کرده‌است. بعضی از آن‌ها هم به شماره کارت پول ریخته‌اند.
با اطلاعاتی که شاکی در اختیار پلیس گذاشت شماره کارت بانکی مورد نظر بررسی و مشخص شد که مالک حساب چند روز قبل سرقت کارت بانکی‌اش را گزارش داده بود.
در شاخه دیگری از بررسی‌ها و در حالی که شکایت‌های مشابه در حال مطرح شدن بود مأموران پلیس موفق شدند مخفیگاه متهم را شناسایی و او را بازداشت کنند. متهم در بازجویی‌ها به سرقت‌های سریالی به این شیوه اعتراف کرد. سرهنگ کارآگاه علی عزیزخانی، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: تحقیقات برای کشف جرائم بیشتر متهم جریان دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار