روسیه واردات فلفل از ایران را ممنوع کرد
کد خبر: 1071153
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Uef
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۳

فدراسیون روسیه در نامه‌ای به رئیس گمرک داغستان تأکید کرده واردات فلفل از ایران به دلیل آنچه نقض مکرر استاندارد‌های بهداشتی عنوان شده است، انجام نشود.
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران در گفتگو با فارس با تأیید این خبر، اظهار داشت: روسیه فلفل وارداتی از ایران را با ادعای نداشتن گواهینامه باقیمانده سموم کشاورزی، مرجوع کرده است.
سیدرضا نورانی در پاسخ به اینکه آیا ممنوعیت واردات تنها برای فلفل است یا سایر محصولات کشاورزی یا غذایی را هم در بر می‌گیرد؟ گفت: در این نامه که به زبان روسی نوشته شده و به فارسی ترجمه شده است، چندان غرض گویا نیست، اما در بخشی از نامه به فلفل اشاره شده و در بخشی دیگر از نامه ظاهراً عنوان محصولات کشاورزی آمده است.
نورانی گفت: بر اساس گفت و‌گویی که با سازمان توسعه تجارت داشتیم، موضوع منع واردات روسیه را پیگیری می‌کنند و این مسئله هر چه زودتر حل خواهد شد. این اطلاعیه بسیار جدی است و امیدواریم صادرات برخی محصولات کشاورزی ما با کاهش مواجه نشود. رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران به مشکلات پروتکل بین ایران و سایر کشور‌ها اشاره کرد و افزود: این پروتکل‌ها یکجانبه و به ضرر کشور ماست و باید مسئولان در باره این‌ها تصمیم بگیرند و بررسی جدی انجام دهند. برخی از این پروتکل‌ها مربوط به سال‌های گذشته است و باید بازنگری و بازبینی شود. نورانی تصریح کرد: اگر قرار است روسیه در‌باره محصولات صادراتی ما اینگونه موشکافی کند و به اصطلاح با ذره‌بین همه چیز را بررسی کند ما هم باید در باره محصولات وارداتی از کشور آن‌ها به‌ویژه گندم و جو اقدام متقابل انجام دهیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار