آغاز عملیات ساخت متروی پردیس بزودی
کد خبر: 1071089
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Udd
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۲
مدیرعامل مترو خبر داد
مدیرعامل شرکت متروی تهران از تشکیل کارگروهی برای تعیین تکلیف مترو ورامین خبر داد و در خصوص توسعه متروی تهران به پردیس، گفت: کارفرمای متروی پردیس، مدیریت شهر جدید پردیس است که با قرارگاه خاتم به زودی عملیات ساخت متروی پردیس را آغاز می‌کند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: علی امام در خصوص توسعه متروی تهران به پردیس، گفت: کارفرمای متروی پردیس، مدیریت شهر جدید پردیس است که با قرارگاه خاتم به زودی عملیات ساخت متروی پردیس را آغاز می‌کند، اما از آنجایی که در نظر دارند متروی پردیس به متروی تهران وصل شود باید در این زمینه هماهنگی‌های لازم صورت گیرد.

وی با بیان اینکه بر اساس طرح اولیه، متروی پردیس باید به انتهای خط ۲ وصل شود، ادامه داد: البته این اتصال در صورتی خواهد بود که ما توسعه شرقی خط ۲ را آغاز کنیم. چرا که بر اساس برنامه ریزی‌ها مقرر شده باید قسمت شرقی خط ۲ تا پایانه جدید شرق امتداد یابد که متاسفانه در چهار سال اخیر اقدامی در این زمینه صورت نگرفت وحتی در مورد کاربری پایانه شرق نیز ابهاماتی مطرح شد.

امام در خصوص متروی ورامین و پیشوا نیز با بیان اینکه مجری خط شرکت متروی تهران بود، اما سال ۹۴ آن را به راه آهن جمهوری اسلامی تحویل دادیم، گفت: البته هفته قبل جلسه‌ای با حضور استاندار، مسئولان شهرداری تهران، راه آهن و ... در دفتر وزیر راه برگزار شد و قرار شد بررسی‌های مشترکی صورت گیرد تا ببینیم که تکمیل ساخت متروی ورامین - پیشوا را به متروی تهران بدهند یا همان شرکت راه آهن کار را ادامه دهد که در این زمینه کارگروهی تشکیل شد و بررسی‌ها در این زمینه انجام خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه پروژه مترو ورامین ۱۲ سال پیش شروع شده و بهتر است هر چه زودتر تمام شود تا مردم ورامین، قرچک و پیشوا از آن بهره‌مند شوند، گفت: در این کارگروه روند تکمیل متروی ورامین، منابع اعتباری مورد نیاز و... بررسی خواهد شد.

مدیرعامل متروی تهران در مورد سرانجام متروی اسلامشهر نیز با بیان اینکه ساخت این مترو تا دو سال قبل به عهده ما بود، اما آن را به شهرداری اسلامشهر واگذار کردیم، گفت: اطلاعی از روند آن نداریم، اما در برنامه پنج ساله ششم می‌بایست شرکت قطار‌های حومه‌ای زیر نظر شرکت راه آهن تشکیل می‌شد تا بار قطار‌های حومه‌ای بر عهده این شرکت قرار داده می‌شد و مترو‌های کلانشهر‌هایی همچون تهران و ... نیز با این شرکت می‌بایست همکاری می‌کردند، اما هنوز تشکیل این شرکت شکل قانونی به خود نگرفته است.
منبع: ايسنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار