دغدغه‌های مردم «صیانت» را برگشت داد
کد خبر: 1070974
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ubm
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی به بازگشت طرح مشهور به «صیانت» به مرکز پژوهش‌های مجلس برای اصلاح
طرح حمایت از حقوق کاربران شبکه‌های اجتماعی که در فضای مجازی به طرح صیانت مشهور است، سرانجام پس از مدت‌ها بررسی در مجلس و محافل کارشناسی با تصویب کمیسیون مربوطه برای بررسی و اصلاح به مرکز پژوهش‌های مجلس ارجاع شد. این طرح دارای مواردی است که برخی کارشناسان مدعی هستند موجب ایجاد موانع در مسیر کسب‌وکار‌ها خواهد شد.

طرح حمایت از حقوق کاربران شبکه‌های اجتماعی که در فضای مجازی به طرح صیانت مشهور است، سرانجام پس از مدت‌ها بررسی در مجلس و محافل کارشناسی با تصویب کمیسیون مربوطه برای بررسی و اصلاح به مرکز پژوهش‌های مجلس ارجاع شد. این طرح دارای مواردی است که برخی کارشناسان مدعی هستند موجب ایجاد موانع در مسیر کسب‌وکار‌ها خواهد شد. کاربران شبکه‌های اجتماعی از توجه رئیس مجلس برای اصلاح طرح تشکر کردند و آن را نشانه توجه مجلس به نظرات مردم دانستند. نمایندگان نیز در شبکه‌های اجتماعی از دلایل خود نوشتند. در ادامه بخش‌هایی از واکنش‌های کاربران مرور شده است.
مجتبی توانگر، نماینده مجلس:
ارجاع طرح حمایت (صیانت) از کاربران در فضای مجازی به مرکز پژوهش‌های مجلس جهت بررسی‌های دقیق‌تر، در راستای تأمین مطالبات و دغدغه‌های مردم صورت گرفته است. مرکز پژوهش‌ها با مشارکت دولت، صاحبنظران و همچنین کسب‌وکار‌های فضای مجازی، اصلاحات مورد نظر را در طرح اعمال خواهد کرد.
فاطمه قاسم‌پور، نماینده مجلس:
اعتماد مردم یکی از پایه‌های اصلی قانونگذاری و شرط اثربخشی سیاستگذاری است. با ارجاع طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی به مرکز پژوهش‌های مجلس به جهت توجه به منافع عمومی و مشورت با فعالان کسب و کار‌های مجازی، طرح اصلاح خواهد شد.
جلال خالقی:
طرح صیانت با رأی کمیسیون به مرکز پژوهش‌ها عودت داده شد تا تغییرات کلی داشته باشد. جدی گرفتن دغدغه‌های جامعه و صاحبان کسب و کار‌ها توسط نمایندگان مجلس را به فال نیک می‌گیریم.
#تغییر _ به_نفع_مردم
محمد پاداش:
شنیده شده قالیباف محکم ایستاده و پیگیری کرده تا کمیسیون مشترک صیانت، این طرح را به مرکز پژوهش‌ها برگشت بزند تا در این اوضاع اقتصادی، مشکلی برای کسب و کار‌های مجازی به‌وجود نیاید. هر چقدر هم که به عملکرد قالیباف انتقاد داشته باشیم، این پیگیری او، امشب خدابیامرزی برای امواتش را داشت!
کیوان ساعدی:
امید است ارجاع طرح صیانت فضای مجازی به مرکز پژوهش‌های مجلس منجر به اتخاذ تصمیم‌های عاقلانه و کارشناسی واقع بینانه شود. گسل‌های فرهنگی و اجتماعی نباید بیش از این تحریک شود.
مجید میرزایی:
گویا با پیگیری قالیباف طرح صیانت برای بررسی کارشناسی و اصلاحات به مرکز پژوهش‌های مجلس بازگشت خورده. دلیل اصلی هم نگرانی پیرامون کسب‌و کار‌های مجازی بوده است. کاش قبل از رأی‌گیری در صحن مجلس این طرح با شفافیت کامل رونمایی و بررسی کارشناسی می‌شد تا اینقدر به مردم استرس وارد نشود!
وحیده یاسمن:
طرح صیانت به منظور اصلاح و کارشناسی بیشتر به مرکز پژوهش‌های مجلس برگشت داده شد و این نشان می‌دهد مجلس و دولت هرگز به دنبال فیلترینگ نیستند و هدفشان رونق کسب و کار‌های اینترنتی است.
نیکی کاظمی:
تسنیم گفته به خاطر ضربه نخوردن کسب و کار مردم در فضای مجازی قالیباف طرح صیانت رو برگردونده؛ خدا قوت! کاش برای شفافیت هم یه اقدامی کنید.
فائزه طلایی:
نکات مثبت و منفی رو با هم ببینیم. اگه شفافیت بنا به دلالیل نامعلوم داره به آینده حواله میشه ولی طرح صیانت به‌خاطر آسیب ندیدن مردمه که برگشت میخوره و اصلاح میشه! کارنامه افراد رو سیاه سفید نبینیم!

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار