نیروی انسانی بالاترین سرمایه هر نهاد و ارگان است
کد خبر: 1070702
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UXO
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۷
شهردار فردیس :
شهردار فردیس گفت:به منظور ساماندهی ورود و خروج کارکنان و ایجاد قابلیت انتقال تردد ها به سیستم حقوق محاسبه کارکرد، با استفاده از این اطلاعات، سیستم یکپارچه ثبت تردد و حضور و غیاب از یکم آذر ماه آغاز شده است.

محمد رضا آژیر با اشاره به اینکه نحوه بکارگیری پرسنل شهرداری کرج چه در زمان گذشته و چه حال اشتباه بوده است و نیروی انسانی با شرایط و اصول مدیریت منابع انسانی به کار گیری نشده است،، اظهار داشت؛ نحوه بکارگیری نیروی انسانی دارای دو بعد آموزش و ارزیابی کمی و کیفی این افراد می باشد که متاسفانه تاکنون رعایت نشده است .

وی در ادامه یادآوری کرد: ارزیابی کمی نیروی انسانی در شهرداری را با استفاده از سیستم های نوین آغاز نمودیم و از یکم آذر ماه همکاران موظف هستند که حضور و غیاب خود را ثبت نمایند و از طریق بار گذاری کارتابل شخصی بر روی گوشی هایشان به انجام کارهای اداری خود بپردازند.

این مسئول شهری با اشاره به اینکه تا کنون ارزیابی کیفی کارکنان مورد غفلت قرار گرفته بوده خاطر نشان کرد: اینک با توجه به نیروی کم انسانی و وجود شرایط موجود در شهر فردیس می طلبد با بهره گیری از تمام توان هریک از نیرو ها، بهره برداری حداکثری این افراد را داشته باشیم و با اعتماد به جوان ها سبب جهشی در شهرباشیم.

وی در ادامه گفت: ارزیابی کیفی به صورت ماهیانه و در قالب موضوعات مختلف مانند نظم اداری، آراستگی، خوش اخلاقی، توانایی و انگیزه کاری و رضایتمندی مدیر مسئول و ارباب رجوع امتیازدهی می شوند و در مجموع به ۵۰ امتیاز امکانات رفاهی و تسهیلاتی که برای ایجاد رفاه کارمندان قائل هستیم ارائه میگردد .

محمدرضا آژیر در پایان اظهار داشت : سطح بندی اضافه کاری ها بر اساس همین ارزیابی ها انجام خواهد شد به نحوی که کسی تمام توان خود را برای پیشبرد سیستم به کار ببرد سیستم نیز در حد توان خود جبران خواهد کرد و اگر نیرویی هیچ انگیزه ای برای انجام کار نداشته باشد رفتار سازمان نیر با چنین افراد متفاوت خواهد بود .

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار