سهیل شاهین: از تجار روس می‌خواهیم به افغانستان بیایند
کد خبر: 1070194
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UPC
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۰
سخنگوی طالبان اعلام کرد که این گروه از فعالیت تجار و بازرگانان روسیه در افغانستان استقبال خواهد کرد و قوانینی برای تسهیل امور آن‌ها در نظر دارد.

سرویس بین الملل جوان آنلاین: «سهیل شاهین» سخنگوی دفتر طالبان در دوحه پایتخت قطر در گفتگو با خبرگزاری تاس اعلام کرد که این گروه از فعالیت کارآفرینان روس در افغانستان حمایت می‌کند.

وی در این باره گفت: از تجار، سرمایه گذاران و کارآفرینان روس می‌خواهیم که به افغانستان بیایند. ما از آن‌ها استقبال خواهیم کرد و امکانات ضروری را برایشان فراهم خواهیم ساخت.

شاهین همچنین ادامه داد که در افغانستان قوانینی وجود دارد که کار سرمایه گذاران را تسهیل خواهد کرد و افزود که «طالبان از سرمایه گذاری روس‌ها در افغانستان قدردانی و استقبال خواهد کرد».

لازم به ذکر است که وضعیت اقتصادی در افغانستان بسیار وخیم گزارش شده است.

پیشتر سازمان عفو بین الملل در بیانیه‌ای اعلام کرد که جامعه بین الملل باید فوراً محدودیت‌های مالی اعمال شده بر افغانستان را کاهش دهد، چرا که این محدودیت‌ها مانع از ارائه مراقبت‌های بهداشتی و درمانی، غذا و دیگر خدمات ضروری می‌شود و باعث به خطر افتادن جان میلیون‌ها نفر می‌گردد.

در بیانیه مذکور آمده است: مجموعه‌ای از تعلیق کمک‌های بین المللی، بلوکه شدن دارایی‌های دولت افغانستان و همچنین تحریم‌های بین المللی علیه طالبان، باعث شده است این کشور که در حال حاضر سطح بالایی از فقر در آن بیداد می‌کند، وارد یک بحران اقتصادی تمام عیار شود.

همچنین سازمان ملل متحد نیز با قید فوریت هشدار داد چنانچه برای سرپا نگه داشتن بانک‌های افغانستان اقدامی صورت نگیرد، با توجه به ناتوانی مردم از بازپرداخت وام‌ها، کاهش سپرده گذاری و همچنین کندی چرخش نقدینگی، نظام مالی این کشور بیش از چند ماه تا فروپاشی فاصله نخواهد داشت.

منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار