خطر تشدید خشکسالی‌ها در غرب کانادا
کد خبر: 1070077
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UNJ
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۵
کارشناسان محیط زیست به ویژه در چند سال اخیر همواره هشدار داده اند که هیچ نقطه‌ای از جهان از پیامد‌های سوء تغییرات اقلیمی در امان نیست و این بار کارشناسان زیست محیطیِ کانادا، نسبت به وخامت خشکسالی‌ها در غرب این کشور هشدار داده اند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: به گفته یکی از ماهیگیران محلی، رودخانه "اولدمن" واقع در جنوب غربی استان آلبرتا در غرب کانادا، امسال پایین‌ترین میزان جریان آب را داشته است که این پدیده نامطلوب نیز باعث شده تا ماهیگیری در این رودخانه امکانپذیر نباشد.

به گفته کارشناسان، ناحیه‌ای موسوم به دشت‌های کانادا که در غرب این کشور قرار دارد و استان‌های آلبرتا، ساسکاچوان و مانیتوبا و بخش‌هایی از شمال شرقی بریتیش کلمبیا را در بر گرفته است از آب زیادی برای صنایع استفاده می‌کند که این امر ممکن است به این مناطق آسیب زیست محیطی وارد کند.

کارشناسان می‌گویند آنچه در این بخش از رودخانه اولدمن اتفاق می‌افتد جای تعجب ندارد و اثرات تغییرات اقلیمی می‌تواند در سال‌های آینده نیز منجر به کمبود آب در سراسر استان آلبرتا شود.

یکی دیگر از کارشناسان محیط زیستی در این کشور می‌گوید: ما در حال حاضر در دوره فاجعه آب و هوایی قرار داریم. هیچ قسمتی از کره زمین و البته این کشور از تاثیرات تغییرات اقلیمی مصون نیست با این حال به گفته کارشناسان استان‌های دشت‌های کانادا می‌توانند به دلیل مصرف زیاد آب در بخش‌های تجاری، صنعتی و بخشی هم در کشاورزی، آسیب جدی تری ببینند.

به نقل از سی بی سی، آلبرتا همچنین در تابستان سال گذشته دمای بالای ۳۵ درجه سانتیگراد را برای چندین روز تجربه کرد که به نوبه خود، رکورد گرمای هوا در این استان محسوب می‌شود.
منبع: ايسنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار