بی‌توجهی به اتوبوس‌های تندرو اتوبان امام علی
کد خبر: 1070002
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UM6
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۷

سخنگوی شورای شهر تهران در بازدید از خط تندرو اتوبوس‌های اتوبان امام علی، قول پیگیری از وضعیت نامناسب این خط را داد.
سخنگوی شورای شهر تهران ضمن انتقاد از وضعیت خط ۹ اتوبوس‌های تندرو (اتوبان امام علی) گفت: کمبود نیروی اتوبوسرانی ضمن کاهش تعداد اتوبوس‌ها، باعث شده تا سرعت حرکت را برای جابه‌جایی مسافر افزایش دهند و همین امر گاه باعث بروز خطراتی برای مسافرین شده‌است. علیرضا نادعلی، عضو شورای شهر تهران در جلسه دیروز شورای شهر تهران طی تذکری نسبت به کمبود نیروی انسانی در شهرداری تهران انتقاد کرد و اظهار داشت: همانطور که در روز‌های اخیر شاهد بوده‌ایم، تهران با مشکلات بزرگی نظیر ترافیک سنگین در برخی ساعات روز و آلودگی شدید هوای تهران مواجه است.
وی ادامه داد: در این میان گسترش ناوگان حمل و نقل عمومی در کاهش اثرات این دو مشکل، نقش چشمگیری دارد.
عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه برای بررسی این موضوع بازدیدی سرزده از خط ۹ اتوبوس‌های تندروی تهران داشتم، تصریح کرد: کمبود تعداد اتوبوس‌های فعال در خط علاوه بر تشدید مشکلات ذکر شده، گریبانگیر پرسنل خدوم اتوبوسرانی و رانندگان نیز شده‌است.
نادعلی افزود:کمبود نیروی این سازمان ضمن کاهش تعداد اتوبوس‌ها، باعث‌شده تا سرعت حرکت را برای جابه‌جایی مسافر افزایش دهند که مسافرین در ایستگاه‌ها معطل نشوند و همین مهم گاه باعث بروز خطراتی برای مسافرین شده‌است و متأسفانه عدم پوشش بیمه بدنه باعث شده‌است تا رانندگان هزینه‌های مربوط به تصادفات را پرداخت کنند. وی خاطر نشان کرد: طبق گزارش، بازنشستگی ۸۰۰ نفر از پرسنل و بلاتکلیف ماندن استخدام ۲۵۰ راننده و نیروی فنی باعث شده‌است تا ساعت کاری رانندگان بدون در نظر گرفتن حق و حقوق افزایش یابد. نادعلی ادامه داد: از طرف دیگر هم صحبتی با مسافران این خط نیز حاکی از مواردی بود که کمتر مورد توجه قرار گرفته‌است و رسیدگی به این وضعیت را پیگیری خواهم کرد. وضعیت نامطلوب نظافت ایستگاه‌ها و اتوبوس‌ها، عدم پاسخگویی سامانه‌های ۱۳۷ و ۱۸۸۸، نبود تابلو‌های راهنمای نام و روشنایی ایستگاه‌ها از جمله موارد گله‌مندی شهروندان بود. نادعلی با اشاره به وجود معتادان متجاهر در مسیر خط ۹ اتوبوس‌های تندرو تصریح کرد:‌در طول مسیر نیز چیزی که به کرات قابل‌مشاهده بود، حضور معتادان در میانه بزرگراه امام علی بود. این مسئله علاوه بر اینکه باعث بروز سوانحی مانند تصادف با اتوبوس‌ها می‌شود، امنیت را از ایستگاه‌ها به حداقل رسانده و غارت اموال ایستگاه‌هایی را که با هزینه بیت‌المال ساخته شده‌اند به همراه دارد و متأسفانه اکنون این ایستگاه‌ها نگهداشت خوبی نمی‌شود.
عضو شورای شهر تهران طی تذکری خطاب به شهردار تهران و معاونت حمل و نقل و ترافیک خواستار رفع مشکلات مطرح‌شده و در نهایت ارائه گزارش به شورای شهر تهران شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار