اصلاح‌طلبان آدرس غلط ندهند
کد خبر: 1069841
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UJV
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
پای پرونده کرسنت با توئیت زنگنه بار دیگر به شبکه‌های اجتماعی باز شد
ارسال توئیتی از سوی بیژن زنگنه، وزیر سابق نفت، در خصوص حضور در برنامه جهان آرا و ارائه توضیحاتی در خصوص کرسنت بار دیگر پای این پرونده را به شبکه‌های اجتماعی کشاند

سرویس جوان آنلاین: ارسال توئیتی از سوی بیژن زنگنه، وزیر سابق نفت، در خصوص حضور در برنامه جهان آرا و ارائه توضیحاتی در خصوص کرسنت بار دیگر پای این پرونده را به شبکه‌های اجتماعی کشاند. زنگنه در توئیت خود نوشته بود: «قرار شد دوشنبه اول آذر، ساعت ۲۲ در شبکه افق برنامه جهان‌آرا حاضر شوم و درباره پرونده کرسنت توضیح بدهم. از رئیس محترم سازمان صداوسیما می‌خواهم که در اولین فرصت شرایط حضورم در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو را نیز فراهم کنند تا نسبت به اتهامات مطرح شده در این برنامه هم روشنگری کنم.» پس از این توئیت با اعلام سخنگوی قوه قضائیه مشخص شد که کیفرخواستی در خصوص پرونده کرسنت برای جناب زنگنه ارسال شده است و از این رو کاربران از زنگنه خواستند به جای جلسه یکطرفه صداوسیما به قوه قضائیه پاسخگو باشد. از سوی دیگر برخی از نماینده‌های مجلس به روایت زنگنه از پرونده که تقصیر را متوجه به هم‌زنندگان قرارداد می‌داند، اعتراض کردند و معتقدند به دلیل فساد موجود در پرونده باید متوقف می‌شد. در ادامه بخش‌هایی از واکنش‌ها در این خصوص مرور شده است.

امیرحسین ثابتی، مجری جهان آرا:
‏امروز سخنگوی قوه قضائیه رسماً اعلام کرد برای آقای زنگنه وزیر سابق نفت کیفرخواستی مرتبط با پرونده کرسنت صادر شده. ما تا قبل از رأی نهایی دادگاه قضاوت نمی‌کنیم و مجدداً از آقای زنگنه دعوت می‌کنیم تا به برنامه جهان آرا آمده و روایت خودشان را بیان کنند.
مالک شریعتی، نماینده مجلس:
‏پیگیری مجلس درباره پرونده ‎فساد کرسنت، آنچنان که آقای زنگنه وانمود می‌کند اصلاً سیاسی نیست؛ گرچه عمده خطا‌ها و فساد‌ها در دولت دوم خاتمی رخ داد، دوره احمدی‌نژاد و مجالس گذشته نیز عاری از خطا نبود. شخصاً آماده‌ام با هر فرد دخیل در این قرارداد مناظره کنم. تشکل‌های دانشجویی میزبانی کنند!
وحید حاجی‌پور، خبرنگار نفت:
اصلاح‌طلبان مدام می‌گویند محمدرضا رحیمی رئیس اسبق دیوان محاسبات قرارداد کرسنت را هوا کرد ولی نمی‌گویند چه کسی اطلاعات قرارداد را به رحیمی داد. یکی از خودشان به خودشان خیانت کرد و اسرار مگو و فساد را روی میز رحیمی گذاشت. البته به‌طور مهندسی‌شده!
مجتبی توانگر، نماینده مجلس:
‏اصلاح‌طلبان درباره ‎کرسنت آدرس غلط می‌دهند و معتقدند کرسنت یعنی صادرات گاز به امارات درحالی که این قرارداد، فروش گاز به قیمت ناچیزی به یک شرکت دلال به نام کرسنت بود و نه صادرات. شرکتی که خود وزارت نفت در سال۷۸ آن را در بلک لیست قرار داده و همکاری با این شرکت را ممنوع اعلام کرده بود.
جمشید ملکی:
اگه قرار باشه ایشون با یک مجری در تلویزیون حضور پیدا کنه که جور درنمیاد. باید با یک نفر کارشناس و مسلط به پرونده کرسنت مناظره کنند تا برای مردم مشخص شود که حق با چه کسی است.
امین آزاد:
کشیدن چنین مباحثی به عرصه عمومی، یک بازی با برنده از پیش مشخصه. قراردادی مثل کرسنت، با ملاحظات و پیچیدگی‌های متعدد مثل قیمت‌گذاری گاز، وضعیت خاص‌تر فلر، هزینه فرصت، ملاحظات بازاریابی و... در عرصه عمومی قابل تبیین و دفاع نیست. متأسفانه پیشاپیش نتیجه این مسیر قابل حدس و غم‌انگیزه.
فرهاد نظریان:
‏قوه قضائیه با پیگیری پرونده ‎کرسنت و محاکمه عاملان این فساد بزرگ، اجازه ندهد دوباره این موضوع تکرار شود که افرادی با فساد و رشوه قراردادی را منعقد کنند و هزینه جریمه ایران از جیب مردم برداشته شود.
سیدسجاد رزمجو:
زنگنه خواسته که بیاد و در تلویزیون بعد از ۱۴ سال در خصوص کرسنت جواب بده... کجای دنیا برای کسی که کیفرخواست صادر شده و باید بره و در دادگاه پاسخگو باشه تریبون داده میشه؟! آقای زنگنه شما بایستی دادگاه عَلَنی و پخش زنده از تلویزیون پاسخگوی به تاراج رفتن منابع انرژی این کشور باشید.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار