زاینده‌رود فقط آب می‌خواهد
کد خبر: 1069543
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UEh
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
بازتاب‌های مجازی اعتراضات مردم اصفهان برای احیای زاینده‌رود
اعتراضات مردم اصفهان به خشکی زاینده‌رود و حواشی آن بازتاب ویژه‌ای در شبکه‌های اجتماعی داشت.

سرویس جوان آنلاین: اعتراضات مردم اصفهان به خشکی زاینده‌رود و حواشی آن بازتاب ویژه‌ای در شبکه‌های اجتماعی داشت. کاربران توئیتر از جنبه‌های مختلف به این ماجرا واکنش داشتند. برخی کاربران که عمدتاً از اهالی اصفهان هستند، اصل مطالبه معترضان را منعکس کردند تا سایر مردم کشور بی‌واسطه از این مسائل آگاه شوند. برخی نیز به مسببین خشکی زاینده‌رود و تصمیم‌گیران در دولت‌های پیشین اشاره داشتند. کاربرانی نیز به مدل اعتراضی مردم اصفهان اشاره داشتند و آن را مدلی تراز برای اعتراضات مردمی دانستند که می‌تواند از سوء‌استفاده کردن دشمنان جلوگیری کند. برخی کاربران نیز از عملکرد صداوسیما در اطلاع‌رسانی تقدیر و این رویکرد را موجب افزایش اعتماد مردم به این نهاد پیش‌بینی کردند. در ادامه بخش‌هایی از واکنش‌های کاربران در این خصوص مرور شده است.

مجتبی شاهمرادی:
مرحوم پدربزرگم می‌فرمودند: «زاینده‌رود کارگروه و دستور و ستاد و کمیته ویژه و دستور مخصوص نمی‌خواهد، #زاینده_رود آب می‌خواهد.» ان‌شاءالله به زودی حیات به رگ حیات اصفهان برگردد.
جلال قادری:
امیدواریم مسئولان متوجه قدر و ارزش این متانت و صبوری ۲۰ ساله مردم اصفهان باشند، زاینده رود خشکیده و به یاد‌ها پیوسته.
صنم کریمیان:
تنها کاری که این شبا توی فضای مجازی ازم برمیاد اینه که توئیت‌های مرتبط با زاینده‌رود رو ریتوئیت کنم، بلکه جامعه متوجه شه که شهر اصفهان برخوردار نیست. نه آب داره، نه هوای سالم و نه زمین سالم. به گفته کارشناسان با تداوم تنش آبی، اصفهان تا ۱۰ سال آینده قابل سکونت نیست.
محمد درویش:
راهپیمایی امروز مردم اصفهان در بستر خشک زاینده‌رود، نه‌فقط بزرگ‌ترین تجمع محیط‌زیستی تاریخ ایران که تاریخ خاورمیانه و شاخصی بر توسعه‌یافتگی ماست؛ چراکه میزان توجه به محیط‌زیست با عیار دانایی و توسعه‌یافتگی ملت‌ها نسبت دارد. چنین اجتماع پرشور و آرامی حتی در اروپا هم کم‌سابقه است.
مهدی برازنده:
تجمع گسترده و مسالمت‌آمیز مردم اصفهان می‌تواند الگویی برای احقاق حقوق مردم سایر نقاط کشور باشد؛ ضمن اینکه تحرک هر آشوبگر و منافقی با همه‌گیر شدن این تجمعات خنثی خواهد شد. زاینده‌رود
کاربری با نام «محمد علی»:
مطالبه درست و قشنگی را مردم محترم اصفهان برای زاینده‌رود آغاز کردند. خواسته‌ها و اهداف مشخص است. صداوسیما از ابتدا جریان را پوشش کامل می‌دهد. این وسط که عده‌ای می‌خواهند با شیطنت و شعار‌های سیاسی وضعیت را امنیتی جلوه بدهند نامردی در حق مردم و زاینده‌رود است. #مطالبه_صحیح_کشاورزان
محمد‌جواد اخوان:
پروژه انتقال آب بین استانی که امروز بخشی از ریشه چالش میان مردم استان‌های کشور شده، از دوره سازندگی شروع شد و در دوره دوم خرداد با مسلط شدن جریانی خاص از یک استان بر دولت وزارت نیرو، شتاب و سمت و سوی قومی پیدا کرد. #اصفهان #آب #زاینده‌رود #یزد
اکبر نبوی:
نحوه انعکاس اعتراض مردم اصفهان درباره کمبود آب و خشک شدن زاینده‌رود از سوی صداوسیما شایسته تقدیر است. امید است این اقدام، مقطعی و موردی نباشد و آقای جبلی برای احیا، گسترش و تعمیق مرجعیت رسانه‌ای صدا و سیما گام‌های بلندتر و مؤثرتری بردارد.
سعید آجرلو:
عملکرد صدا و سیما در ماجرای زاینده‌رود تحسین‌برانگیز بود؛ خوب و حرفه‌ای. امیدبخش بود برای آینده و افسوس و دریغ درباره گذشته‌ای که می‌توانست با چنین رویکرد و نگاهی به بالا رفتن اعتبار این نهاد منجر شود. ادامه این رویکرد موجب اعتماد بیشتر جامعه خواهد شد.
سید‌محمد حسینی:
به سبب خشکسالی‌ها کمبود آب چالش اکثر استان‌ها مثل س و ب، کرمان، فارس، یزد، اصفهان، قم و سمنان است. آقای رئیسی شورای عالی آب را تشکیل داده و فعال کرده تا راهکار‌های انتقال آب، استفاده از آب دریا، آب ژرف، صرفه‌جویی با تغییر نوع کشت، نحوه آبیاری بررسی و ان‌شاءالله منجر به نتیجه شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار