مردم را در تصمیمات سهیم می‌کنیم نه غافلگیر
کد خبر: 1069430
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UCs
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰
رئیس‌جمهور در سفر استانی به زنجان:

رئیس‌جمهور با تأکید بر این نکته که ما باید نظام اقتصادی کشور را اصلاح کنیم و این اصلاح حتماً با نظر نخبگان و اقناع مردم است، گفت: «دولت در این زمینه شوک اقتصادی وارد نخواهد کرد و در اجرای تصمیمات و جراحی‌های اقتصادی مردم را غافلگیر نمی‌کنیم.» اظهار نظر رئیسی درباره مشارکت دادن نخبگان و اقناع مردم در تصمیمات مهم اقتصادی آن هم در سالروز حوادث تلخ آبان ۹۸ و تصمیم غیرمنتظره دولت مبنی بر افزایش قیمت حامل‌های انرژی، از سوی رسانه‌ها، طعنه رئیسی به روحانی ارزیابی شد.
به گزارش فارس، سید ابراهیم رئیسی در ادامه سفر‌های استانی خود، صبح پنج شنبه به استان زنجان سفر کرد تا از نزدیک پیگیر مسائل و مشکلات این استان باشد. رئیس‌جمهور در اولین بخش از برنامه‌های سفر به استان زنجان از کارخانه در حال احداث سرجین‌بافت زنجان بازدید کرد و اظهار داشت: «مشکلات این کارخانه ناشی از مسائل مختلفی بوده و در زمان کوتاهی باید این مشکلات حل شود.»‌
اجازه نمی‌دهیم تولید متوقف شود
رئیس‌جمهور در ادامه از کارخانه روغن نباتی جهان زنجان بازدید کرد و طی سخنانی در جمع مدیران و کارگران این کارخانه گفت: «خط تولید این کارخانه تقریباً تعطیل است و کند کار می‌کند و فقط ظاهراً سرپا نگه داشته شده است. ما اجازه نمی‌دهیم تولید در این کشور دچار وقفه شود، باید کارخانه روغن نباتی جهان با تمام ظرفیت کار کند». رئیسی با اشاره به اینکه کسی که کارخانه روغن نباتی جهان را در اختیار دارد، تعدادی دیگر از این کارخانه‌ها را هم در کشور در اختیار گرفته است، خطاب به مدیر داخلی کارخانه خاطرنشان کرد: «به کسی که این کارخانه را در اختیار دارد بگویید نمی‌تواند فقط به شکل اسمی و با ظاهرسازی کارخانه را اداره کند. از نظر حقوقی این واحد با مشکلات زیادی در واگذاری و ادامه فعالیت روبه‌رو است و این معطل ماندن قابل تعقیب و پیگیری است».
رئیس‌جمهور تصریح کرد اینکه رئیس کارخانه اسماً کارخانه را راه بیندازد فقط برای روزی که ما بازدید کنیم، جلو این ظاهرسازی‌ها را خواهم گرفت. این ظاهرسازی‌ها ما را گول نمی‌زند.
کارخانه روغن نباتی جهان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان روغن نباتی کشور بود که در جریان اجرای ناصحیح سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی دچار مشکل شده و علاوه بر کاهش چشمگیر تولید، تعداد زیادی از کارگران آن نیز اخراج شدند.
آیت‌الله رئیسی عصر پنج شنبه با حضور در مسجد دانشگاه زنجان با جمعی از خانواده‌های شهدای استان زنجان دیدار و گفتگو کرد. رئیس‌جمهور تصریح کرد: «روحیه جهادی و از خودگذشتگی شهدا به ما یاد داد در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی هم باید جهادی کار کرد. شهدای ما برای کشور تولید قدرت کردند و امروز هم هر کسی در جهت استقلال اقتصادی و فرهنگی فعالیت می‌کند تولید‌کننده قدرت است.»‌
مردم را در تصمیمات اقتصادی غافلگیر نمی‌کنیم
آیت‌الله رئیسی همچنین عصر پنج شنبه در دیدار با نخبگان، استادان دانشگاه، دانشجویان و دانش آموزان استان زنجان، با تأکید بر لزوم حل مشکلات با روحیه انقلابی گفت: «ما باید نظام اقتصادی کشور را اصلاح کنیم و این اصلاح حتما با نظر نخبگان و اقناع مردم است، دولت در این زمینه شوک اقتصادی وارد نخواهد کرد و در اجرای تصمیمات و جراحی‌های اقتصادی مردم را غافلگیر نمی‌کنیم.»‌
رئیس‌جمهور شامگاه پنج شنبه هم در نشست شورای اداری استان با تشریح تفاوت‌هایی که برگزاری جلسات شورای اداری و سفر‌های استانی در این دولت با گذشته پیدا کرده است، تصریح کرد: «جلسات شورای اداری اینطور نبوده، حتی اگر رئیس‌جمهور در جلسه حضور پیدا می‌کرده با یک شکل و تشریفات خاصی این جلسات برگزار می‌شده است که ما این شکل تشریفات را به هم زدیم. مقدمات انجام هر سفر از چند هفته قبل با برگزاری جلسات متعدد با حضور مسئولان استان و مسئولان دولتی آغاز می‌شود.»‌رئیسی با اشاره به اینکه بنای این دولت بر این نبوده که دایم بخواهد تکرار کند که از دولت قبل چه به دست او رسیده است، اظهار داشت: «نباید مرتب از دولت قبل برای مردم گلایه کنیم، مردم چه کنند؟ امروز مردم امید پیدا کردند و انتظار دارند. مردم اگر بخواهند بدانند چه اتفاقی افتاده به سفره خود نگاه کنند. به پول و ارزش پول ملی خود نگاه کنند. به وضعیت بازار نگاه کنند تا کاملاً دستشان بیاید که چه اتفاقی افتاده است. مردم می‌دانند ما دولت را در چه وضعیتی تحویل گرفتیم. اعتماد مردم به ما و شما از بزرگ‌ترین سرمایه‌هایی است که امروز دولت از آن برخوردار است. در این قضیه مشکل جایگاه‌های بنزین که پیش آمد، اگر اعتماد مردم به دولتمردان نبود، دشمن دنبال این بود که با این فتنه یک مسئله‌ای در کشور اتفاق بیفتد، ولی چرا اتفاق نیفتاد؟ اعتماد مردم، هوشیاری مردم، در صحنه بودن مردم».
اعتماد آسیب دیده مردم در حال بازسازی است
رئیس‌جمهور با بیان اینکه اعتماد مردم آسیب دیده بود و امروز به لطف خداوند متعال این اعتماد در حال بازسازی است، خاطرنشان کرد: «بازسازی نهایی اعتماد مردم نیازمند کار و تلاش برای مردم است. یعنی اگر می‌خواهیم اعتماد مردم به دولت بازسازی نهایی شود، باید صادقانه و مخلصانه برای مردم کار کنیم. مردم در جریان هستند و خوب می‌فهمند چه اتفاقی دارد می‌افتد. اعتماد مردم سرمایه اجتماعی بزرگی است که مشارکت و نشاط اجتماعی را همراه خودش دارد.»‌
رئیسی در ادامه سخنان خود با تأکید بر اینکه دولتمردان نه فقط باید نسبت به فساد حساسیت داشته باشند، بلکه باید نسبت به بوی فساد هم حساس باشند، گفت: «دولتمردان اگر احساس کردند که زمینه فساد وجود دارد، لازم نیست که به خودِ فساد برخورد کنند، انتظار مردم از همه ما این است که نسبت به بوی فساد هم حساس باشیم. یعنی اگر احساس کردیم اینجا دارد اتفاقی می‌افتد، باید حساسیت باشد که پیشگیری شود.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار