رزمایش با صهیونیست‌ها لکه ننگ بر پیشانی سران عادی‌سازی است
کد خبر: 1068838
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004U3K
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰
انزجار حزب‌الله از شرکت ابوظبی و منامه در رزمایش با تل‌آویو

صهیونیست‌ها دایره برگزاری رزمایش را از مشارکت با امریکایی‌ها به کشور‌های منطقه یعنی بحرین و امارات گسترش داده‌اند. عضو شورای مرکزی حزب‌الله در انتقاد شدید از چنین اقدامی، آن را به خنجری در قلب قدس و به منزله لکه ننگی بر پیشانی کشور‌هایی دانسته است که در مسیر عادی‌سازی قدم گذاشته‌اند.
بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی گفته است که تل‌آویو اجازه برهم خوردن توازن نظامی‌اش با حزب‌الله یا دیگر گروه‌های مقاومت را نمی‌دهد. اقدامات صهیونیست‌ها از پاییز گذشته تاکنون در راستای تلاش برای تحقق همین اظهارات ارزیابی می‌شود. از آن زمان تاکنون، صهیونیست‌ها برگزاری رزمایش‌های گسترده‌ای را کلید زده‌اند که در نوع خود برای نخستین بار است که انجام می‌شوند و تل‌آویو طی آن، سناریوی جنگ همه‌جانبه علیه حزب‌الله لبنان را شبیه‌سازی می‌کند. تحرکات نظامی صهیونیست‌ها در روز‌های اخیر به شکل چشمگیری شدت گرفته است. همزمان با اتمام رزمایش نظامی امریکا و رژیم صهیونیستی، گرگوری گیوت، ژنرال امریکایی روز شنبه گفت احتمال برگزاری رزمایش مشترک با اسرائیل، بحرین و امارات عربی متحده وجود دارد. وی با اشاره به اینکه بحرین و امارات به تازگی رزمایش مشترکی را با نیروی دریایی امریکا و اسرائیل در دریای سرخ انجام دادند، گفت مانور‌های هوایی با اسرائیل و این کشور‌ها نیز ممکن است رخ دهد. ارتش رژیم صهیونیستی نیز روز یک شنبه در صفحه توئیتر خود با اشاره به آغاز رزمایشی جدید، اعلام کرد که این رزمایش که چهار شنبه آینده پایان می‌یابد، بخشی از طرحی است که از قبل برای سال ۲۰۲۱ ارائه شده و هدف آن تلاش برای ارتقای آمادگی ارتش اسرائیل در مقابل سناریو‌های غافلگیرکننده است. آویو کوخاوی، رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی درباره مجموعه اقدامات این رژیم گفت: «ما در سال گذشته با کمپین‌ها و عملیات‌های مخفیانه در سراسر خاورمیانه علیه دشمنان خود اقدام کردیم. ارتش اسرائیل برای رفع تهدید‌ها به کار خود ادامه می‌دهد و به هرگونه نقض حاکمیت، چه در نوار غزه یا شمال با قدرت پاسخ خواهد داد. بودجه مصوب به ما امکان می‌دهد در چالش‌های پیش رو آماده باشیم.»
خنجری در قلب قدس
نبیل قاووق، عضو شورای مرکزی حزب‌الله در واکنش به تحرکات صهیونیست‌ها و همراهی کشور‌های منطقه با آن‌ها گفت: «رزمایش نظامی کشور‌های عربی با رژیم صهیونیستی خنجری در قلب قدس، فلسطین و تمام ملت‌های منطقه است، زیرا این موضوع، دشمن صهیونیستی را تشویق به تجاوز بیشتر در قبال لبنان و فلسطین می‌کند و این لکه ننگی بر پیشانی سران عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی است.» این عضو ارشد حزب‌الله تصریح کرد: «سلاح مقاومت برای مقابله با دشمن اسرائیلی بوده و همین‌گونه نیز باقی خواهد ماند و کسی نمی‌تواند این موضوع را تغییر دهد. فشارها، بحران‌ها و مداخلات خارجی هر چقدر باشد اولویت مقاومت آمادگی بیشتر برای مقابله با تجاوز اسرائیلی خواهد بود و وعده می‌دهیم که یک پیروزی می‌سازیم که بزرگ‌تر از پیروزی سال‌های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۶ باشد.» قاووق تصریح کرد که مقاومت از سال ۲۰۰۶ تاکنون بر قدرت کمی و کیفی خود افزوده و امروز دژ مستحکم لبنان و لبنانی‌هاست. جنوب لبنان با معادله ارتش، ملت و مقاومت امروز سنگر اول دفاع از کرامت و حاکمیت لبنان است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار