آنچه باید در مورد فیلتر هوای خودرو بدانید
کد خبر: 1068265
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Tu5
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۱
فیلتر هوا علاوه بر تصفیه هوا، میزان هوای ورودی به داخل موتور خودرو را کنترل می‌کند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: دو فیلتر مهم در خودرو وجود دارد که هر راننده‌ای باید اطلاعاتی از آن داشته باشد. این فیلتر‌ها باعث می‌شود اطمینان حاصل کنیم که موتور به خوبی کار می‌کند.

فیلتر کابین چه کاری انجام می‌دهد؟: فیلتر هوا از ورود آلاینده‌های بیرونی مانند گرده، گرد و غبار، دود، خاک و سایر مواد از طریق دریچه‌های تهویه مطبوع و گرمایش به داخل خودرو جلوگیری می‌کند. این فیلتر عمل فیلترینگ را برای از بین بردن مه دود و سایر بخار‌هایی که ممکن است از بیرون وارد ماشین شود، بسیار مهم است.

فیلتر هوا برای تمیز، تازه و ایمن نگه داشتن هوای عبوری از دریچه‌های خودرو بسیار مهم است. بدون فیلتر هوا، سواری با ماشین به خصوص هنگام رانندگی در ترافیک یا در میان انبوهی از آلاینده‌ها بدبو خواهد بود.

فیلتر هوا چه می‌کند؟: فیلتر هوای موتور تضمین می‌کند که هیچ زباله یا گرد و غباری وارد سیستم ورود نشده است. وسایل نقلیه به سوخت و هوا نیاز دارند تا ماشین را به درستی روشن و راه اندازی کنند. در نتیجه، سیستم ورودی باید هوا را از بیرون بمکد و آن را به داخل موتور وارد کند. فیلتر هوای موتور به عنوان مانعی برای فیلتر کردن هرگونه آلاینده یا زباله‌ای که ممکن است در سیستم ورودی جمع شده باشد عمل می‌کند.

فیلتر هوا تضمین می‌کند که هیچ زباله یا آلودگی به موتور نرسیده است. این فیلتر از دریافت هوای زیادی سیستم ورودی برای عملکرد صحیح خودرو جلوگیری می‌کند.

شباهت بین فیلتر هوای موتور و فیلتر هوای کابین؟: شباهت اصلی فیلتر هوای موتور و فیلتر هوای کابین این است که وظیفه اصلی آن‌ها اطمینان از تمیز ماندن هوای ورودی به خودرو است.

هر دو فیلتر هوا برای اطمینان از عملکرد روان و راحت خودرو بسیار مهم هستند. این فیلتر‌ها از ورود گرد و غبار، زباله و آلاینده‌ها به خودرو جلوگیری می‌کنند. بدون این فیلتر‌های هوا، خودرو دچار فرسودگی و آسیب احتمالی به موتور می‌شود.

تفاوت اصلی فیلتر هوای موتور و فیلتر هوای کابین این است که بدون فیلتر هوا، موتور به درستی کار نمی‌کند همچنین ممکن است خودرو به درستی روشن نشود یا کار نکند.

زمان مناسب برای تعویض فیلتر هوا

بازه زمانی تعویض فیلتر هوای خودرو به عواملی مانند اینکه خودرو در چه محیط‌هایی کار کرده است و چند کیلومتر کار کرده است و در چه محیط‌هایی پارک بوده است بستگی دارد بنابراین زمان تعویض فیلتر هوا در خودرو با توجه به این شرایط متفاوت است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار