افزایش بیش از ۸۰۰ درصدی ورود مسافران خارجی به مشهد
کد خبر: 1068014
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Tq2
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۱
مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی خبر داد:
مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی گفت: در ۶ ماهه نخست سال جاری ۱۰۴ هزار و ۴۶۳ مسافر خارجی از طریق فرودگاه بین‌المللی مشهد وارد شده که نسبت به سال ۹۹ بیش از ۸۰۰ درصد رشد داشته است.

محمود امانی‌بنی  در خصوص میزان جابجایی و پذیرش مسافر در فرودگاه هاشمی‌نژاد مشهد در ۶ ماهه نخست سال جاری اظهار کرد: فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد در ۶ ماهه نخست ۱۴۰۰ در تمامی شاخص‌های آماری مرتبط با عملیات پروازی و جابجایی مسافر نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

وی افزود: در ۶ ماهه نخست سال جاری در بخش پروازی ۲۲ هزار و ۸۱ نشست و برخاست در فرودگاه هاشمی‌نژاد مشهد انجام شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با رشد ۸۱ درصدی مواجه بوده است. در ۶ ماهه نخست سال گذشته ۱۲ هزار و ۲۰۶ نشست و برخاست در فرودگاه مشهد انجام شده بود.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی در خصوص میزان رشد پروازها از ابتداء فرودین تا پایان شهریور ماه سال جاری عنوان کرد: نشست و برخاست پروازها در فروردین ماه ۲۹۳ درصد، در اردیبهشت ماه ۱۳۱ درصد، در خرداد ماه ۵۴ درصد، در تیر ماه ۱۱۵ درصد، در مرداد ماه ۵۷ درصد و در شهریور ماه ۱۲ درصد نسبت به وضعیت مشابه در سال ۹۹ رشد داشته است.

رشد ۴۲ درصدی اعزام و پذیرش مسافر در فرودگاه مشهد نسبت به سال گذشته

امانی‌بنی با اشاره به رشد ۴۲ درصدی اعزام و پذیرش مسافر در فرودگاه مشهد نسبت به سال ۹۹ خاطرنشان کرد: در ۶ ماهه نخست سال جاری ۲ میلیون و ۶۶ هزار و ۳۰۸ مسافر در فرودگاه بین‌المللی هاشمی‌نژاد اعزام و پذیرش شده‌اند، در حالی که طی ۶۶ ماه نخست سال گذشته ۱ میلیون و ۴۵۴ هزار و ۱۳۳ نفر اعزام و پذیرش شده بودند.

وی در خصوص میزان رشد پذیرش و اعزام مسافر از ابتدای فرودین تا پایان شهریور ماه سال جاری تصریح کرد: پذیرش و اعزام مسافر در فروردین ماه ۲۴۴ درصد، در اردیبهشت ماه ۸۰ درصد، در خرداد ماه ۳۵ درصد، در تیر ماه ۸۰ درصد، در مرداد ماه ۱۹ درصد رشد  و در شهریور ماه نسبت به وضعیت مشابه سال گذشته ۲۴ درصد کاهش داشته است.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان رضوی در خصوص میزان رشد ورود مسافر خارجی در ۶ ماهه نخست سال جاری نسبت به وضعیت مشابه در سال ۹۹ بیان کرد: در ۶ ماهه نخست سال جاری ۱۰۴ هزار و ۴۶۳ مسافر خارجی از طریق فرودگاه بین‌المللی مشهد وارد شده که نسبت به سال ۹۹ بیش از ۸۰۰ درصد رشد داشته است. در ۶ ماهه نخست سال ۹۹ حدود ۱۱ هزار و ۲۹۰ مسافر خارجی وارد مشهد شده بودند.

امانی‌بنی در مورد میزان رشد ورود مسافر داخلی در ۶ ماهه نخست سال جاری اضافه کرد: در ۶ ماهه نخست سال جاری ۹۴۲ هزار و ۵۸۹ مسافر وارد مشهد شده‌اند که نسبت به وضعیت مشابه در سال ۹۹ بیش از ۳۱ درصد رشد داشته است. در ۶ ماه نخست سال گذشته ۷۱۴ هزار و ۸۴۵ مسافر از طریق فرودگاه هاشمی‌نژاد وارد مشهد شده بودند.

وی گفت: فرودگاه بین‌المللی مشهد به عنوان دومین فرودگاه پرتردد ایران پیش از شیوع کرونا، محل اعزام و پذیرش بیش از ۱۰ میلیون مسافر و نشست و برخاست بالغ بر ۷۵ هزار پرواز بوده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار