صالحی امیری: کاروان کیفی به بازی‌های آسیایی می‌رود/ مردم در مورد نام و شعار کاروان نظر بدهند
کد خبر: 1067885
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Tnx
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۹
رییس کمیته ملی المپیک گفت: کاروان ایران قطعا به صورت کیفی به بازی‌های آسیایی اعزام می‌شود و هدف گذاری ما درخشش در هانگژو ۲۰۲۲ است.
 اولین جلسه هماهنگی ستاد کارشناسی بازی‌های آسیایی هانگژو برای انتخاب اولیه رشته‌های اعزامی امروز (یکشنبه) با حضور رضا صالحی امیری و کیکاووس سعیدی رییس و دبیر کمیته ملی المپیک، طاهره طاهریان نایب رییس کمیته ملی المپیک، پیمان فخری سرپرست کاروان، مهدی علی نژاد معاون قهرمانی وزارت ورزش، علی رغبتی برگزار شد.

رضا صالحی امیری در مورد نتیجه این نشست بیان کرد: زمان کوتاهی تا بازی‌های آسیایی داریم. در این مدت درگیر المپیک بودیم و از این رو ستاد بازی‌ها را بعد از المپیک برگزار کردیم و امروز رسما اولین جلسه آن برگزار شد. روی محور‌های متعددی بحث کردیم و به این جمع بندی رسیدیم که سیاست‌های کلی اعزام را مشخص کنیم. تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر اعزام کیفی، در دستور کار ماست و قطعا کاروان کیفی است. از تولیدات و ظرفیت‌های داخلی استفاده می‌کنیم. همچنین باید فضای لازم را به بانوان بدهیم و اعزام بیشتری در بخش بانوان داشته باشیم. در کنار ستاد قهرمانی، ستاد فرهنگی هم خواهیم داشت.

او ادامه داد: در مورد لباس کاروان قرار است سرپرست کاروان سیاست‌های طراحی لباس را با استفاده از کارشناسان تدوین کند. نظر ورزشکاران و مردم را در مورد لباس خواهیم گرفت. رشته‌ها هم در سه دسته (قطعا مدال‌آور، شانس مدال و بدون شانس مدال) تقسیم بندی شده اند. هدف گذاری ما این است که کاروان در هانگژو درخشش داشته باشد و نسبت به دوره قبل، یک پله صعود کنیم. روندی که آغاز کردیم فشرده است، چون زمان زیادی نداریم، اما با توجه به تجربیاتی که از بازی‌های گذشته داریم به کار گرفته می‌شوند و درخشش بهتر و قوی‌تر داشته باشیم. در مورد نام و شعار کاروان نیز قرار است پیشنهادات را جمع و در جلسه بعد بررسی کنیم. از مردم می‌خواهیم نظرات خود را برای ما ارسال کنند. نام کاروان باید ارزش‌های هویتی و عناصر فرهنگی و توجه به نام ایران را داشته باشد. جلسات ستاد نیز هفتگی برگزار می‌شود و سرپرست کاروان سخنگوی ستاد خواهد بود.

صالحی امیری در مورد اینکه چه تضمینی وجود دارد که بعد از انتخابات کمیته ملی المپیک و در صورت نبود او همچنان فخری این سمت را داشته باشد، گفت: اصلا کمیته ملی المپیک متکی به شخص نیست. اساسنامه به ما تکلیف می‌کند که چه کاری باید انجام شود. ستاد هم متکی به شخص نیست.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار