کاهش قیمت مرغ سرد قیمت مرغ گرم داغ ماند
کد خبر: 1067678
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Tkc
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۸

هرچند در ابتدای آغاز به کار دولت سیزدهم بازار‌های مختلف با نابسامانی همراه بود که نتیجه سیاست‌های اعمال شده دولت دوازدهم به شمار می‌آمد، اما
مدتی است که کم‌کم تسلط دولت سیزدهم به بازار‌ها افزایش یافته است. به‌طور نمونه بعد از تعدیل قیمت سیمان در بورس کالا، شاهد افت قیمت مرغ هستیم. اگر این روند توسعه یابد می‌توان امید داشت که تورم به تدریج مهارپذیر شود.
بنا بر آخرین تصمیمات جلسه ستاد تنظیم بازار قیمت مرغ منجمد تنظیم بازاری در میادین میوه و تره‌بار با کاهش ۵ هزار تومانی از کیلویی ۲۵هزار تومان به کیلویی ۲۰ هزار تومان خواهد رسید که البته این کاهش قیمت شامل حال مرغ گرم نمی‌شود و مرغ گرم همچنان با قیمت غیررسمی کیلویی ۳۱ هزار تومان در مغازه‌ها عرضه خواهد شد.
جلسه ستاد تنظیم بازار با حضور وزرای جهاد کشاورزی، صمت و دستگاه‌های مختلف برگزار و ضمن تأکید بر اینکه با اقدامات انجام شده نباید هیچ‌گونه کمبودی در انبار‌ها در خصوص تأمین مرغ و تخم مرغ مورد نیاز مردم وجود داشته باشد، مقرر شد مرغ منجمد از کیلویی ۲۵ هزار تومان با قیمت مصوب کیلویی ۲۰ هزار تومان در میادین میوه و تره‌بار در اختیار مصرف‌کنندگان
قرار گیرد؛ بنابراین مرغ منجمد تنظیم بازاری که تا پیش از این مصوبه کیلویی ۲۵ هزار تومان در میادین میوه و تره‌بار عرضه می‌شد باید ۵ هزار تومان ارزان‌تر و با قیمت کیلویی ۲۰ هزار تومان به دست مصرف‌کنندگان
برسد.
جامعه منتظر کاهش مرغ گرم
با کاهش ۵ هزار تومانی قیمت مرغ منجمد در میادین این سؤال برای بسیاری از مصرف‌کنندگان مطرح شده است که آیا مرغ گرم در خرده‌فروشی‌ها نیز ارزان می‌شود و قیمت مصوب مرغ گرم در بازار چقدر است؟
در همین رابطه نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی به ایسنا گفت: مصوبه اخیر ستاد تنظیم بازار در خصوص کاهش قیمت مرغ، فقط مختص مرغ‌های منجمد تنظیم بازاری بوده که توسط شرکت پشتیبانی امور دام در میادین توزیع می‌شود و ارتباطی با مرغ گرم ندارد.
حبیب اسدالله‌نژاد افزود: قیمت مرغ گرم برای مصرف‌کنندگان همچنان کیلویی ۳۱ هزار تومان است که البته هنوز به صورت رسمی اعلام نشده و احتمالاً تا پایان سال هم این قیمت باقی می‌ماند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار