دشمن به مرز «نتوانستن» رسیده است
کد خبر: 1066740
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004TVU
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۴
آنچه امروز می‌بینیم درخشش، قد کشیدن و برافراشته شدن اسلام در یک سو و زوال قدرت‌های شیطانی از سویی دیگر است و قدرت‌هایی که به خدا متکی نیستند هرچقدر که قدرتمند باشند، محکوم به شکست هستند.

آنچه امروز می‌بینیم درخشش، قد کشیدن و برافراشته شدن اسلام در یک سو و زوال قدرت‌های شیطانی از سویی دیگر است و قدرت‌هایی که به خدا متکی نیستند هرچقدر که قدرتمند باشند، محکوم به شکست هستند.
به گزارش خبرگزاری بسیج، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز گذشته در مراسم اختتامیه اجلاسیه سراسری اساتید شبکه تربیتی بسیج (صالحین) با بیان اینکه ما در خطیر‌‌ترین مقطع تاریخ اسلام زندگی می‌کنیم و شرایط ما معمولی نیست، ادامه داد: امروز احکام الهی فرصت پیاده شدن و اسلام فرصت ظهور و درخشش پیدا کرده‌ است، اسلام دوباره تشکیل حاکمیت داده و به قدرت رسیده است، هرگاه خورشید عالمتاب اسلام می‌درخشد مشرکان مقابل این تلألو صف می‌کشند تا آن را خاموش کنند.
قدرت‌های شیطانی اسلام سیاسی را بر نمی‌تابند
وی افزود: امروز همان وقایع سخت و سهمگین صدر اسلام در حال رخ دادن است، چرا که وقتی اسلام طلوع کرد با خود پیام عدالت، آزادی، حاکمیت دین و ضرورت نبود جهل را آورد، وقتی این دین ظهور کرد هیچ‌کس فکر نمی‌کرد تعداد اندک مستضعفان بتوانند از زیر صفر و بدون قدرت، دینی مانند اسلام را در مکه جهانی کنند.
سردار سلامی با بیان اینکه اسلام خیلی زود قلب‌‌‌ها را تسخیر کرد اما جنگ‌های سختی اتفاق افتاد، ادامه داد: پس از پیامبر، یکایک ائمه(ع) هم برای عظمت اسلام جنگ کردند و نشان دادند که این عظمت فرو افتادنی نیست؛ اکنون قدرت‌های شیطانی در صورتی که بتوانند آن را در عبادات فردی خلاصه کنند مشکلی ندارند اما نمی‌پذیرند اسلام نظام سیاسی ایجاد کند و جغرافیای قدرتمندی داشته باشد و نقشه دنیا را تغییر دهد. فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه ما باید صالحین را رشد و ارتقا بدهیم، متذکر شد: قدرت‌های مستکبر هر چیزی که در قالب عدالت باشد، برنمی‌تابند و نمی‌توانند ببینند که اسلام زنجیر‌‌ها را از افکار انسان در عصر مدرن باز کند، به خصوص وقتی این اندیشه‌‌‌ها در فکر رهبری باشد که خداوند معجزه خود را در ذهن او قرار دهد تا اسلام را در جهان بدون سلاح و تجهیزات گسترش دهد. وی با بیان اینکه پیش از این مفهومی با عنوان عالم اسلامی در دنیا وجود نداشت، تصریح کرد: اینکه اسلام مناسبات اقتصادی را تغییر داده و روابط قدرت‌‌‌ها را تحت تأثیر قرار دهد و امپراتوری‌‌‌ها را فروبپاشاند در ذهن دنیا نمی‌گنجید اما امروز آواز اسلام در جهان طنین انداز شده است؛ اسلام توانست در مقابل قدرت‌های شرور عالم که در منطق نابرابری و یک جهالت نوین جهان را توصیف می‌کنند، در فضای یک جنگ چند بعدی و جهانی در محیطی نابرابر بسط و گسترش یابد، این اعجاز امامت است.
سردار سلامی خاطرنشان کرد: امروز نام اسلام را در جهان با عزت و ذلت‌ناپذیری می‌بینید، این یک واقعه عظیم نیست بلکه اعظم است و این در هر مقیاسی یک حقیقت الهی است.
محکوم به پیروزی هستیم
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به آیاتی از قرآن تأکید کرد: اسلام، عدالت و آزادی مسلمانان بدون قدرت و حاکمیت جاری نمی‌شود و ما برای آزادی، مرز‌‌ها را در نوردیده‌ایم؛ انقلاب ما استمرار فلسفه ائمه(ع) است و اینطور نیست که اسلام برای یک زمان خاص آمده باشد، این دین کمال است و برای جاری شدن نیاز به قدرت دارد، به همین دلیل است که قدرت‌های مستکبر می‌خواهند ما قدرتمند نشویم.
وی با بیان اینکه منطق قوی، قدرت می‌خواهد و هر منظومه‌ای باید با قدرت جاری شود، تصریح کرد: اگر خورشید اسلام دوباره کم‌فروغ شود ممکن است ما دوباره قرن‌‌‌ها در جاهلیت بمانیم، ما محکوم به پیروزی هستیم تا موفقیت را پیش بگیریم و این کار مشکلی است که به خودی خود اتفاق نمی‌افتد. آنچه امروز می‌بینیم درخشش، قد کشیدن و برافراشته شدن اسلام در یک سو و زوال قدرت‌های شیطانی از سویی دیگر است و قدرت‌هایی که به خدا متکی نیستند هرچقدر که قدرتمند باشند، محکوم به شکست هستند.
رهبری مظهر حکمت الهی است
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: دشمن رهبران به معنای واقعی فاسق، خطرناک، بی‌منطق و بی‌رحم دارد و روی جهان اسلام تمرکز کرده‌اند، قلب مرکزی این منطقه جهان اسلام، ایران است و قلب ایران، امام خامنه‌ای(مدظله العالی) هستند. دشمن قدرت خود را روی این منشأ حکمت و تدبیر متمرکز کرده‌ و در مقابل دشمن، مقام معظم رهبری در میانه میدان ایستاده‌اند و کوه آرامش هستند و تدبیر می‌کنند، چگونه ایشان توانسته‌اند این همه قدرت بسازند و صاحب راهبرد و سیاستی باشند که هیچ‌کس نمی‌تواند آن را نابود کند؟
سردار سلامی افزود: امام خامنه‌ای آموزش شجاعت، توکل، استقامت و صبر را به ما می‌دهند، دشمن در برخی مواقع می‌خواست برای نابودی ما از تمام گزینه‌‌‌ها استفاده کند؛ چه قدرتی دست‌های او را می‌بست و بی عمل می‌ماند؟
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: قدرت امام خامنه‌ای روی زمین حرکت می‌کند و به رسمیت شناخته می‌شود و واضح می‌گوید ما از فلسطین، یمن و لبنان حمایت می‌کنیم. مقام معظم رهبری با این قدرت کشور را به پیش برده‌اند؛ عبور از بزرگ‌ترین تحریم اقتصادی دنیا کار دشواری است و فقط با نصرت الهی امکان پذیر است. رهبری مظهر حکمت الهی است و جهان به این حکمت غبطه می‌خورد.
دشمن به مرز «نتوانستن» رسیده است
فرمانده کل سپاه یادآور شد: امام خامنه‌ای اسلام را در جهان عظمت می‌بخشند، ما بر زمین، هوا و دریا مسلط هستیم و این یک تسلط الهی و پس زدن استکبار است. دشمن به مرز «نتوانستن» رسیده است، غروب عمر قدرت‌های استکباری به ویژه امریکا نزدیک است. اکنون هر اراده‌ای کنیم محقق می‌شود. سید مقاومت می‌فرماید که کشتی‌های سوخت ما سرزمین ماست و اگر بزنید ما هم می‌زنیم.
سردار سلامی با بیان اینکه قدرت یعنی میزان تأثیر بر اراده دیگران، اضافه کرد: قدرت ما همه مرهون یک انقلاب است، باید همه جا ساختار قدرت ایجاد کرد و دست و پای دشمن را به باتلاق فرو برد؛ اکنون شکر خدا این رهبر عزیز تنها نیست و سپاهیان جان فدای بسیاری دارد.
فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: آگاهی مومنانه عامل موفقیت ماست و انسان عامل اصلی پیروزی و شکست است، ابزار‌‌ها بی روح هستند و انسان به آنها قدرت می‌دهد و وقتی انسان تربیت شده مکتب ایثار است آن وقت پیروزی با دست‌های قطع شده هم قطعی است. وی اضافه کرد: ما در مقابل دشمن ایستاده‌ایم و آسیب ببینیم یا نبینیم پیروزیم و تربیت جوانان ضامن پیروزی ما در تمام میادین است، نمی‌شود با جامعه‌ای سست ایمان اسلام را پیش ببریم؛ حوادث تلخ دیگر تکرار نمی‌شود، چراکه مردم صبر و شکیبایی را بر کرنش و وابستگی به دشمن ترجیح می‌دهند.
سردار سلامی خاطرنشان کرد: اردوی جهادی تربیت ما است، جهاد در راه خدا تمرین تربیت و تقواست، فرماندهان ما با این اعمال در پیشگاه خداوند قضاوت می‌شوند، نایستید، غفلت نکنید و دشمن را دست کم نگیرید چراکه او هنوز ایستاده و نفس می‌کشد، در انتهای راه رسیدن به قله فشار زیادی می‌آید اما قله آنجاست.

سیمای امریکا را در جهان ‌مخدوش کرده‌ایم
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه سیمای امریکا را در جهان ‌مخدوش کرده‌ایم، گفت: ما ‌سوگند خورده‌‌ایم که پاسدار اسلام و انقلاب باشیم و از ظرفیت امکانات و تجهیزات عملیاتی گرفته تا تخصص و تجربه نیروی انسانی، با همه توان در خدمت نظام اسلامی باشیم.
به گزارش سپاه نیوز، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی در مراسم تکریم و معارفه فرمانده سپاه امام رضای استان خراسان رضوی با بیان اینکه اقتدار امریکا در جهان رو به کاهش است، اظهار داشت:‌ در دورانی که فشارهای نظام سلطه در مقابل حرکت رو به پیشرفت جمهوری اسلامی به اوج خود رسید، مردم ما با دست خالی در برابر تهاجم همه‌جانبه ایستادگی کردند و قدرت نظامی بزرگ و مخوف آن زمان را با استحکام قلوب خود درهم شکستند.
وی افزود: اگر چه مستکبران همیشه از قدرت دنیایی بهره‌‌مندند و از امکانات مظلومان برای تجهیز بیشتر خود استفاده می‌‌کنند اما حقیقت آن است که از ابتدای تاریخ تاکنون، هیچ‌‌گاه جریان باطل به این سطح از امکانات و تجهیزات نرسیده بود. با این حال، حتی جبهه باطلی به گستردگی نظام کنونی سلطه نیز مقهور اراده و خواست ملت ایران شده ‌و تحقق «جاءَ الحَق وَ زَهَقَ الباطِل اِنَّ الباطِلَ کانَ زَهوقا» را به تصویر کشیده است.
فرمانده کل سپاه اظهار داشت: دوران ما، دوران به اوج رسیدن جهالت مدرن است اما در همین ایام نیز اگر یک ملت از جان و مال خود گذر کند و با اعتماد به وعده الهی، به مصاف دشمنان دین خدا برود، نصرت الهی را به پشتیبانی خود خواهد داشت.
سرلشکر سلامی با بیان اینکه ملت ما، سیمای امریکا در جهان را مخدوش کرده، گفت: اگر امروزه مشاهده می‌‌کنیم که به طور روزافزون از اقتدار امریکا در عرصه‌‌های سیاسی، نظامی و اقتصادی کاسته می‌شود، به این خاطر است که اسلام به عنوان منشور تکامل بشری، گوی رقابت را از همه ابرقدرت‌های عالم ربوده و حتی در دل جوامع غربی توسعه می‌یابد. وی با بیان اینکه جهان امروز، جهان نبردهای همه‌جانبه مستکبران عالم با ملت‌های مستضعف است، گفت: امریکا دشمن شماره یک نظام و مردم ماست و تمام تلاش خود را به کار گرفته تا میان مکتب، ملت و ولایت فاصله ایجاد کند، دشمن به درستی دریافته که رهبر معظم انقلاب، سرچشمه توفیقات جامعه ماست و با هدف قراردادن ولایت به عنوان قائمه نظام، درصدد پایین آوردن پرچمی است که 42 سال بر فراز قله‌های مقاومت در اهتزاز بوده است. سرلشکر سلامی ضمن تأکید بر ضرورت تمسک به اسلام در رفع مشکلات جامعه متذکر شد: تحریم و جنگ روانی علیه ملت ایران به عنوان اصلی‌‌‌‌ترین حامی یک نظام مبتنی بر احکام اسلامی در دستور کار دشمنان قرار گرفته و به‌ موازات این، گروهک‌های تکفیری و تروریستی را هم در ممالک اسلامی تقویت می‌کنند تا اگر موفق شدند تا چهره‌ای زننده از اسلام به جهانیان ارائه کنند، ملت ایران نتواند مانع از خواست آنان شود اما در برابر این اقدام خرابکارانه، ما نیز سوگند خورده‌‌ایم که پاسدار اسلام و انقلاب باشیم و از ظرفیت امکانات و تجهیزات عملیاتی گرفته تا تخصص و تجربه نیروی انسانی، با همه توان در خدمت نظام اسلامی باشیم.
بنا بر این گزارش؛ در پایان این مراسم با حکم فرمانده کل سپاه، سردار سرتیپ دوم پاسدار سیدهاشم غیاثی که تا پیش از این فرمانده سپاه استان فارس بود، به عنوان فرمانده جدید سپاه امام رضا‌ معرفی و از تلاش‌‌های سردار سرتیپ پاسدار یعقوبعلی نظری فرمانده سابق این رده تجلیل شد.

غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
0
0
کدام دشمن معلوم هست در کدام د نیا زندگی می کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۶
0
0
هیچ
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار