بازگشایی کامل مدارس مشروط به واکسیناسیون است
کد خبر: 1066524
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004TS0
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۳
فرماندار شهرستان سامان؛
فرماندار شهرستان سامان گفت: بازگشایی کامل مدارس شهرستان سامان مشروط به واکسیناسیون دانش‌آموزان است.
حمیرا رحیمی

کمال اکبریان در ستاد مقابله با ویروس کرونا در شهرستان سامان تاکید کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌ها در سطح ملی و استانی برای بازگشایی کامل مدارس از ۱۵ آبان‌ماه امسال، واکسیناسیون تمامی دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله ضروری است.

وی با اشاره به واکسیناسیون ۵۲ درصد از دانش‌آموزان شهرستان سامان علیه ویروس منحوس کرونا افزود: دانش ‌آموزان برای تزریق دُز اول واکسن تا روز سه‌شنبه هفته جاری فرصت دارند.

اکبریان توصیه کرد: سایر دانش‌آموزان شهرستان سامان در فرصت باقی‌مانده برای تزریق واکسن اقدام کنند در غیر این‌ صورت مجبورند هفته‌ای ۲ مرتبه تست کرونا با هزینه شخصی انجام دهند که به‌علت گران بودن هزینه آن، دچار مشکل می‌شوند.

وی یادآور شد:والدینی هم که تاکنون موفق به تزریق واکسن علیه ویروس کرونا نشده‌اند می‌توانند به همراه دانش‌ آموزان خود با حضور در مراکز مشخص، نسبت به دریافت واکسن اقدام کنند.

اکبریان تزریق واکسن علیه ویروس کرونا در تمامی گروه‌های هدف را ضروری دانست و اظهار داشت: واکسن کرونا هم‌اکنون در تمامی مراکز واکسیناسیون شهرها و خانه‌های بهداشت روستاهای این شهرستان تزریق می‌شود.

فرماندار شهرستان سامان گفت: دانش‌آموزان نیز با تزریق واکسن کرونا، می‌توانند سال تحصیلی خوبی را سپری کنند.

اکبریان تاکید کرد: هم‌اکنون ۷۵ درصد جمعیت هدف شهرستان سامان دُز اول و ۴۰ درصد دُز دوم واکسن علیه ویروس کرونا را تزریق کرده‌اند.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود تا ۲ هفته آینده میزان واکسیناسیون دُز دوم در شهرستان سامان تا ۷۰ درصد افزایش یابد.

اکبریان تصریح کرد: مجموعه بهداشت و درمان شهرستان سامان در راستای واکسیناسیون عمومی علیه ویروس کرونا عملکرد مطلوبی دارد و این شهرستان با کمبود واکسن مواجه نیست.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار