واکسن‌های mRNA تقویت کننده‌های موثرتری هستند
کد خبر: 1066370
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004TPW
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۸
دانشمندان دانشگاه اومئو سوئد در تازه‌ترین یافته‌های خود به این نتیجه رسیدند که واکسن‌های mRNA تقویت کننده‌های موثرتری هستند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: به نقل از مدیکال اکسپرس، طبق مطالعه‌ای که در ۱۷ اکتبر در مجله Health Regional Health منتشر شد، استفاده از واکسیناسیون هترولوگ ChAdOx ۱ nCoV-۱۹ و mRNA پرایم بوست مؤثرتر از واکسیناسیون همولوگ ChAdOx ۱ nCoV-۱۹/ChAdOx ۱ nCoV-۱۹ است.

پیتر نوردستروم از دانشگاه اومئو سوئد و همکارانش، اثربخشی واکسیناسیون هترولوگ اولیه تقویت کننده کووید-۱۹ را در میان افرادی در سوئد که تا ۵ ژوئیه ۲۰۲۱ دو دوز واکسن کووید-۱۹ دریافت کرده بودند، بررسی کردند. گروه مطالعه شامل ۹۴۵۶۹ نفر بود که واکسن تقویت کننده هترولوگ را دریافت کردند؛ همچنین ۱۸۰۷۱۶ نفر انتخاب شدند که در تاریخ واکسیناسیون مورد مربوطه واکسینه نشده بودند.

محققان عفونت علامتی کووید-۱۹ را در ۱۸۷ فرد با برنامه واکسن هترولوگ در ۳۰۶ نفر از گروه کنترل واکسینه نشده تایید کردند. به مدت ۷۶ روز اثربخشی واکسن تنظیم‌شده به ترتیب برای واکسیناسیون هترولوگ ChAdOx ۱ nCoV-۱۹/BNT ۱۶۲ b ۲ و واکسیناسیون هترولوگ nCoV-۱۹/mRNA-۱۲۷۳ nCoV-۱۹/mRNA-۱۲۷۳ به ترتیب ۶۷ و ۷۹ درصد بود. هنگامی که با هم ترکیب و تجزیه و تحلیل شد، اثربخشی واکسن برای برنامه‌های هترولوگ ۶۸ درصد بود که به طور قابل‌توجهی بالاتر از اثربخشی ۵۰ درصدی بود که برای واکسیناسیون همولوگ ChAdOx ۱ nCoV-۱۹ مشاهده شد.

نوردستروم در بیانیه‌ای گفت: مطالعه ما کاهش خطر بیشتری را برای افرادی که واکسن mRNA را پس از دریافت اولین دوز مبتنی بر ناقل دریافت کرده‌اند، در مقایسه با افرادی که واکسن مبتنی بر ناقل را برای هر دو دوز دریافت کرده‌اند، نشان می‌دهد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار