شناسنامه ملی وقف برای موقوفات صادر می‌شود
کد خبر: 1066201
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004TMn
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۷
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه:
حجت الاسلام سید مهدی خاموشی گفت: رایزنی شده تا شناسنامه ملی وقف را برای موقوفات صادر کنند که تا پایان سال جاری برای ۱۹۷ هزار موقوفه استان اصفهان شناسه صادر می‌شود.

به گزارش سعید عرفان منش خبرنگار جوان انلاین اصفهان،رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در مراسم تقدیر از واقفان و خیران استان اصفهان، اظهار داشت: وقف در واقع از منابع مالی خصوصی، دولتی و بین نهادی نیست بلکه کاملاً شخصی است.

وی ادامه داد: حفظ موقوفات در سازمان اوقاف در اولویت قرار دارد که در این راستا با سازمان ثبت رایزنی شده تا شناسنامه ملی وقف را برای موقوفات صادر کند که در سال جاری بیش از سه هزار شناسه موقوفه در کشور صادر شده است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه این امر سبب اظهار به وقفیت املاک وقفی در سامانه سازمان ثبت شده است،اذعان کرد: برای استان اصفهان نیز مقرر شده تا پایان سال جاری برای ۱۹۷ هزار موقوفه شناسه صادر شود.

وی با اشاره به پیگیری استقرار مرکز اسناد موقوفات در سازمان اوقاف، تصریح کرد: یکی از مزیت‌های برزگ این اقدام اطلاع رسانی شفاف تا چند سال آینده است که حتی اسناد تاریخی نیز در دست خوانش و بازنویسی قرار دارد.

حجت الاسلام خاموشی در خصوص نیات واقفان و جهت ‌گیری آنها ابراز نمود: خوشبختانه درخواست‌های جدیدی برای ثبت وقف در مسیر توسعه علم و شرکت‌های دانش بنیان شده که باید در همه استان‌ها این امر ترویج پیدا کند.

وی با بیان اینکه امکانات وقف در جامعه می‌تواند با رفع نیازهای فعلی جامعه تطابق داشته باشد، افزود: در شرایط فعلی جامعه و اپیدمی کرونا می‌توان با نیازسنجی در امور بهداشتی و بیمارستان‌ها و حتی رونق کسب و کارهای نوپا ورود پیدا کرد و حتی واقفان را به این سمت کشاند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه خاطر نشان کرد: اوقاف نظام بانکی ندارد، اما برای افرادی که وقف پول دارند پیشنهاد می‌شود که برای سرمایه‌گذاری در صنایع ورشکسته استفاده شود که مورد استقبال قرار گرفته است.

وی البته وقف پول را امکان پذیر عنوان کرد و گفت: از گردش پول و سود پول می‌توان در اجرای نیات واقفان استفاده کرد که حتی با پول‌های خرد و کم نیز ثبت وقف انجام می‌شود.

حجت الاسلام خاموشی ادامه داد: وقف سهام نیز تاکنون انجام و صرف امور هلال احمر شده و حتی وقف امتیازها و برندها در دستور کار قرار گرفته شده است.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی