احیای زیست‌بوم نوشت‌افزار ایرانی با مشارکت بنیاد برکت
کد خبر: 1065678
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004TEM
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
همکاری بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام و مجمع ایران‌نوشت باعث رونق تولید نوشت‌افزار داخلی و احیای این زیست‌بوم شده است.
سجاد مرسلی

همکاری بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام و مجمع ایران‌نوشت باعث رونق تولید نوشت‌افزار داخلی و احیای این زیست‌بوم شده است.
معاون تأمین نهاده‌ها و مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت گفت: شرکت شتاب‌دهنده کارآفرینی اجتماعی به عنوان یکی از واحد‌های مشارکتی بنیاد برکت باعث تسهیل و افزایش تولید نوشت‌افزار و لوازم‌التحریر ایرانی شده است. هادی جوهری افزود: این واحد مشارکتی بنیاد برکت با سرمایه‌گذاری، تأمین مالی، اخذ تسهیلات، بازاریابی، ایجاد شبکه فروش و تسهیل‌گری باعث شتاب‌دهی تولید و رونق زیست‌بوم نوشت‌افزار ایرانی شده است. وی با تأکید بر احیای واحد‌های تولیدی نوشت‌افزار ایرانی گفت: سال گذشته ۱۵۰ کارگاه تولید نوشت‌افزار ایرانی به همت بنیاد برکت تشکیل و احیا شد. این کارگاه‌ها با دریافت تسهیلات، تغییرات ساختاری در خود ایجاد کرده و به چرخه تولید بازگشته‌اند. جوهری تصریح کرد: این کارگاه‌ها امسال علاوه بر افزایش تولید، بر ساخت محصولاتی که پیش‌تر از خارج کشور وارد می‌شد مانند روان‌نویس تمرکز کرده‌اند. معاون مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت خاطرنشان کرد: شرکت شتاب‌دهنده کارآفرینی اجتماعی به شکل مستقیم در فرآیند تولید نوشت‌افزار ایرانی مشارکت نمی‌کند و نوعی تسهیل‌گری را انجام می‌دهد. جوهری ادامه داد: بنیاد برکت از ابتدای سال گذشته اقدام به مشارکت با شرکت شتاب‌دهنده کارآفرینی اجتماعی کرده است. این شرکت همچنین با بنیاد احسان و ستاد اجرایی فرمان امام هم همکاری‌هایی دارد. به گفته معاون مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت، این بنیاد کارآفرینی اجتماعی را از طریق برگزاری رویداد‌های مختلف دنبال می‌کند. وی تأکید کرد: برگزاری رویداد‌هایی مانند «مشق احسان» فرآیند تسهیل‌گری و شتاب‌دهی را در زیست‌بوم نوشت‌افزار ایرانی تسریع می‌کند و باعث افزایش تولید در این حوزه می‌شود. جوهری از ادامه روند حمایت و احیای کارگاه‌های تولید نوشت‌افزار ایرانی در سال‌جاری خبرداد و گفت: همچنین حفظ و افزایش تولید کارگاه‌های احیا شده در سال گذشته در دستور کار است. معاون مشارکت‌های اقتصادی بنیاد برکت خاطرنشان کرد: تعدادی از کارگاه‌های نوشت‌افزار ایرانی که توسط بنیاد برکت احیا شده‌اند اقدام به صادرات محصولات خود به کشور‌های منطقه کرده‌اند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار