قتل عام شیعیان افغانستان به جرم حضور در محراب
کد خبر: 1065535
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004TC3
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی به انفجار تروریستی در مسجد شیعیان قندهار
یک هفته پس از انفجار بمب در مسجد قندوز افغانستان بار دیگر انفجار در نماز جمعه مسجد شیعیان قندهار موجب شهادت و مجروحیت بیش از ۴۸ نفر از شیعیان افغانستانی شد

 سرویس جامعه جوان آنلاین: یک هفته پس از انفجار بمب در مسجد قندوز افغانستان بار دیگر انفجار در نماز جمعه مسجد شیعیان قندهار موجب شهادت و مجروحیت بیش از ۴۸ نفر از شیعیان افغانستانی شد. گروه تروریستی داعش مسئولیت این انفجار را هم بر عهده گرفته است. کاربران شبکه‌های اجتماعی طی توئیت‌هایی ضمن ابراز تأسف از این انفجار و مظلومیت پایان‌ناپذیر مردم افغانستان مسئولیت اصلی این حادثه را متوجه امریکایی‌ها دانستند و در مرحله بعد طالبان را مسئول تأمین امنیت مردم معرفی کردند و سهل‌انگاری آنان را به نقد کشیدند. در ادامه بخش‌هایی از واکنش‌های کاربران در این خصوص آمده است.

سیدمهرداد سیدمهدی:
جنایت قندهار یک هفته بعد از جنایت قندوز. طراحی کثیف امریکایی‌ها با استفاده از داعش و بقایای عناصر اطلاعاتی سابق برای ایجاد جنگ داخلی و خونریزی و ناامنی در افغانستان و کشور‌های همجوار. خون شیعیان مظلوم وجه المعامله این توطئه پلید.
عبدالله گنجی:
الحق که نام شهدای محراب زیبنده مردمی است که محرومیت در چهره آنان موج می‌زند، اما با خدایند. روز حساب فقط از دختران زنده به گور شده سؤال نخواهد کرد که بِأَیِّ ذَنْبٍ قُتِلَتْ؟ مردمان دیگری نیز هستند که به جرم حضور در محراب کشته شدند و جرم آنان سر دادن آوای توحید است. #شهدای_قندهار
زینب حسنی:
بیش از ۵۰ نفر تا الان بر اثر حمله تروریستی داعش به مسجد قندهار شهید شدند. خیلی‌ها میگن اینگونه حملات نشئت گرفته از همکاری امرالله صالح (دست راست احمد مسعود) با داعش صورت میگیره! افغانستان چرا روی آرامش نمی‌بینه واقعاً؟!
رضا زنگنه:
دیدم که بر نداشت کسی نعشم از زمین/ خود نعشِ خود به شانه گرفتم گریستم #قندهار #افغانستان_تسلیت
سیدمحمد حسینی:
مظلومیت پیروان اهل‌بیت (ع) همچنان ادامه دارد. شهدای حزب‌الله (راه عدالت) در لبنان و دومین جمعه خونین افغانستان گواه این ظلم و جنایت، در مرئی و منظر مدعیان حقوق بشر و مخالفان تروریسم است! به بیان قرآن، جرم شیعیان چیزی نیست جز «ایمان به خدا!» و ما نقموا منهم إلا أن یؤمنوا بالله.
سعید خلخالی:
ببینید جمع «نماز جمعه» و «شیعه» چه به سرشون آورده که از برگزار شدنش اینقدر هراس دارند. #قندهار
امیر امیدنژاد:
قطعاً تیپ فاطمیون باید برای امنیت شیعیان در افغانستان سریعاً منسجم و چتر امنیتی‌اش را باز کند. این بمب‌گذاری‌های پی‌در‌پی جز شعله‌ور کردن آتش فتنه، جنگ و کشتار حاصلی ندارد. #قندهار # قندوز
رؤیا راعی:
هیچ کدوم از کشور‌ها و سازمان‌های بین‌المللی نسبت به شیعه‌کشی‌هایی که در افغانستان اتفاق میفته واکنشی ندارند! چرا؟! چون موهاشون بور و چشماشون رنگی نیست؛ هفت روز بعد از حادثه تروریستی مسجد قندوز، مسجد شیعیان در قندهار به خاک و خون کشیده شد.
سعید باقری:
بگذار عده‌ای نادان به تمسخر بگویند عوضش امنیت داریم، اما ما می‌دانیم که امنیت اتفاقی نیست. #قندهار
علیرضا علیانی‌نژاد:
کجان دلباختگان پنجشیر؟! چرا برای جنایت‌های قندوز و قندهار لال مونی گرفتند؟! خون پنجشیری‌ها رنگین‌تر بود یا براشون نمی‌صرفه که از مظلومان واقعی حمایت کنند؟!
مهدی پارسا:
فقط باید در قندهار باشی تا اوج فاجعه را با گوشت و خونت حس کنی، شیعیان قندهار همه فامیلند، این شعار نیست بلکه حقیقت جامعه قندهار است. #قندهار

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار