اژه‌ای: حضور نمایندگان قوه قضائیه در کمیسیون‌ها باید فعال و اثر گذار باشد
کد خبر: 1064548
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Sw8
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰

رئیس قوه قضائیه بر ضرورت اختصاص وقت کافی از سوی نمایندگان دستگاه قضا برای حضور فعالانه در کمیسیون‌هایی که عضو آن‌ها هستند تأکید کرد و در عین حال گفت: نمایندگان قوه قضائیه نباید به عنوان یک ماشین امضا فعالیت کنند بلکه باید حضوری فعال و اثرگذار در کمیسیون‌های متبوع خود داشته باشند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی قوه قضائیه، در راستای اجرای دستورات ده‌گانه حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای جلسه ویژه بررسی «احصاء نمایندگی‌های قوه قضائیه در بخش‌های مختلف، بررسی عملکرد آن‌ها و ارائه راهکار برای اثربخشی این نمایندگی‌ها» با حضور اعضای شورای عالی قوه قضائیه برگزار شد.
حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای در این جلسه بر لزوم ضابطه‌مند شدن فرایند معرفی نمایندگان قوه قضائیه به بخش‌های مختلف تأکید کرد و گفت: ضروری است که در هنگام معرفی نمایندگان قوه قضائیه به کمیسیون‌ها، تخصص و زمینه اصلی فعالیت این نمایندگان مدنظر باشد تا انتخاب آن‌ها برای حضور در کمیسیون‌های مختلف، متناسب با تخصص‌شان باشد.
رئیس دستگاه قضا همچنین بر راه‌اندازی سامانه‌های هوشمند جدید یا ارتقای سامانه‌های موجود، برای ثبت الکترونیکی فعالیت‌های نمایندگان قوه قضائیه در کمیسیون‌ها تأکید کرد. رئیس قوه قضائیه ضمن انتقاد از رویه صورتجلسه‌‎گردانی در برخی کمیسیون‌های کشور گفت: به هیچ وجه قابل قبول نیست که جلسات کمیسیون‌ها به صورت حضوری یا ویدئوکنفرانسی برگزار نشود و صرفاً یک صورتجلسه به دفتر اعضای کمیسیون‌ها برود تا آن‌ها آن صورتجلسه را امضا کنند. محسنی اژه‌ای بر ضرورت اختصاص وقت کافی از سوی نمایندگان دستگاه قضا برای حضور فعالانه در کمیسیون‌هایی که عضو آن‌ها هستند تأکید کرد و در عین حال گفت: نمایندگان قوه قضائیه نباید به عنوان یک ماشین امضا فعالیت کنند بلکه باید حضوری فعال و اثرگذار در کمیسیون‌های متبوع خود داشته باشند.
پیش از سخنان رئیس دستگاه قضا، حجت‌الاسلام مصدق معاون اول قوه قضائیه با اشاره به رصد فعالیت‌ها و اقدامات نمایندگان دستگاه قضا در دفتر امور نمایندگی‌های معاونت اول، به بیان «آمار و عملکرد مراجع شبه قضایی»، «اهم اقدامات انجام شده جهت ساماندگی نمایندگی‌ها بعد از دستورات رئیس قوه قضائیه» و همچنین «مشکلات و راهکار‌های احصاء شده در این حوزه» پرداخت.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار