آموزش حضوری از ابتدای آبان
کد خبر: 1064298
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ss6
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۳

اطلس بازگشایی مدارس ۱۵ آبان رونمایی خواهد شد.
علیرضا کاظمی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران در خصوص الگوی بازگشایی از آبان ماه گفت: طرحی داریم که در آن مدارس از اول آبان ماه بازگشایی خواهند شد.
وی ادامه داد: اطلس بازگشایی مدارس ۱۵ آبان رونمایی خواهد شد که در آن تعداد مدارس بازگشایی شده و همچنین نظارت بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی را به صورت به روز خواهیم داشت.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: هم اکنون ۴۵ درصد از مدارس به صورت حضوری فعال هستند که ۸ درصد دانش‌آموزان این مدارس شامل دانش‌آموزان روستایی و عشایری می‌شوند.
وی درباره سامانه ثبت سفارش کتاب‌های درسی نیز بیان کرد: سامانه ثبت سفارش کتاب‌های درسی برای ۳۰۰ هزار دانش‌آموزی که به دلیل ثبت‌نام دیر هنگام یا تغییر مدرسه انجام نشده‌است، همچنان باز است.
کاظمی با اشاره به اینکه صد‌درصد از دانش‌آموزان اول ابتدایی، ۹۸ درصد همه دانش‌آموزان ابتدایی و ۹۶ درصد دانش‌آموزان در همه دوران تحصیلی ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: دانش‌آموزانی که ثبت‌نام نشده‌اند به دلیل تغییر در هدایت تحصیلی یا تغییر در رشته تحصیلی بوده یا جزو دانش‌آموزان اتباع بوده‌اند.
وی در پاسخ به پرسشی در خصوص کمبود معلم نیز گفت: در حال حاضر با کمبود ۱۹۰ هزار معلم روبه‌رو هستیم که این کمبود را با معلمان خرید خدماتی، بازنشسته و حق‌التدریس معلمان شاغل جبران خواهیم کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار