۶۰ میلیارد ریال برای اجرای شهرک گلخانه‌ای هوراند سرمایه‌گذاری شد
کد خبر: 1064204
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Sqa
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۹
رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی با اشاره به سرمایه‌گذاری ۶۰ میلیارد ریالی برای ساخت شهرک گلخانه ای شهرستان هوراند گفت: این شهرک تا ۲ ماه آینده در اختیار سرمایه‌گذاران بخش کشاورزی قرار می گیرد.

اکبر فتحی در حاشیه بازدید از شهرک گلخانه ای شهرستان هوراند از اتمام کامل تامین زیرساخت‌های این شهرک خبر داد و افزود: زیرساخت‌های این شهرک گلخانه‌ای اعم از محوطه سازی و احداث استخر ذخیره و تامین آب انجام شده و در مرحله واگذاری به سرمایه‌گذار است.

وی بیان کرد: شهرک گلخانه ای هوراند با ۱۸هکتار وسعت و سطح خالص ۱۲.۵ هکتاری، استخر ی با ظرفیت سه هزار مترمکعب برای تامین و توزیع آب دارد و  معابر و شبکه جمع آوری آب های سطحی آن است.

وی با اشاره به اینکه واگذاری شهرک های گلخانه ای به صورت مطالعه شده صورت می گیرد، گفت: در شهرک‌های کشاورزی به بخش زنجیره ارزش پرداخته شده و به نهاده‌های تولید و بعد از تولید، برای نگهداری محصول توجه می شود.

 رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی اضافه کرد: از جمله مزیت های تولید در شهرک‌های کشاورزی هزینه کمتر، بهره‌وری بالای ۱۰ برابری در مصرف آب، افزایش اشتغال‌زایی گسترده و فراگیر و تولید محصولات صادرات محور است.

وی ادامه داد: مزیت‌های کشت در گلخانه‌های شهرک‌های کشاورزی به دلیل قابلیت کشت زمینی و هیدروپونیکی است، چون در گلخانه هم کشت زمینی داریم و اگر خاک عرصه مرغوب نباشد، کشت هیدروپونیک جایگزین می‌شود.

وی با بیان اینکه با این روش، در هر نقطه‌ای از آذربایجان شرقی می‌توان هر محصول کشاورزی را بدون توجه به اقلیم و نوع خاک، برداشت کرد ادامه داد: با این روش، می‌توان اشتغال‌زایی خوبی داشت و از هر مکانی برای تولید محصولات کشاورزی که نیاز روزافزون جمعیت استان است، بهره برد.

فتحی با بیان اینکه عمده تولیدات در واحدهای گلخانه ای شامل صیفی، سبزی و گل و گیاه است که بیشتر آن صادر می‌شود، افزود: ضمن اینکه با تجمیع خدمات موردنیاز واحدهای تولیدی هزینه تولید کاهش و سرمایه‌گذاری انجام شده در یک بازه زمانی بسیار کوتاه به نتیجه می‌رسد، امکان انجام کشاورزی قراردادی و اجرای الگوی کشت مناسب و بهینه فراهم می‌شود.

برچسب ها: هوراند ، شهرک ، شهرستان
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار