جوانان راه شهدا را در سنگر علم و دانش ادامه دهند
کد خبر: 1063672
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Si0
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۹
نماینده ولی‌فقیه درلرستان:
حجت‌الاسلام والمسلمین شاهرخی با اشاره به نقش آفرینی رزمندگان و پیروزی دفاع مقدس، گفت: جوانان امروز در سنگر علم و دانش پرچم کشور را به اهتزاز در بیاورند و راه شهدا را ادامه دهند.

به گزارش جوان از لرستان، حجت الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی، ظهر امروز در در مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس و تجلیل از خانواده‌های شاهد آموزش و پرورش استان لرستان که در دبیرستان شاهد خرم‌آباد برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانش آموز گفت: در آن دوران ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز و بیش از ۲۰۰ هزار شهید که در دفاع مقدس جان خود را فدا کردند.

نماینده ولی فقیه در لرستان شهدای دوران دفاع مقدس را الگوی امروز جوانان و نوجوانان خواند و افزود: نسل امروز باید از رشادت ، ایثار و از خودگذشتگی رزمندگان دفاع مقدس درس بگیرند.

وی با تأکید بر اینکه امروز باید راه شهدا را ادامه داد، تصریح کرد: تلاش در عرصه علم و دانش و حرکت به سمت پیشرفت و تعالی کشور به معنای ادامه راه شهدا است.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی تأکید کرد: امروز دانش‌آموزان در المپیادها و مسابقات علمی جهانی با علم و دانش خود پرچم کشور را به اهتزاز دربیاورند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دشمنان در همان ابتدای انقلاب با آشوب، تحریم و تقویت ضدانقلاب مردم را در فشار قرار دادند و جنگ هشت ساله تحمیلی را بر ما تحمیل کردند، ادامه داد: امروز نیز دشمن به دنبال به گمراهی کشاندن نسل جوان و نوجوان بوده و راه مقابله با این توطئه ها بصیرت و بیداری است.

امام جمعه خرم آباد خاطرنشان کرد: حماسه‌ای که دانش‌آموزان، دانشجویان و معلمان شهید با حضور خود در جبهه آفریدند موجب بیداری اسلامی شد.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی بیان داشت: امروز مشاهده می‌کنیم که مردم کشورها به تأسی از انقلاب اسلامی ایران بر علیه دشمنان و متجاوزان می‌ایستند.

وی ایستادگی و مقاومت رزمندگان دفاع مقدس را الگوی جوانان امروز خواند و گفت: با تلاش و پشتکار و مقاومت می توان گره از مشکلات باز کرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس بخشی از پل ۱۴ کیلومتری شناور بر روی اروند که در دوران دفاع مقدس ساخته شده بود در شرکت ماشین‌سازی لرستان ساخته شد و این امر نشان از کار مبتنی بر علم و دانش رزمندگان اسلام بود، گفت: امروز نیز با تکیه بر علم و دانش می توان قله های پیشرفت و ترقی را طی کرد.

پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار