از بی‌پولی فدراسیون تا ولخرجی برای رفقای توریست!
کد خبر: 1063269
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SbV
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۴
همراهی افراد متفرقه با عزیزی‌خادم در لیتوانی
اعزام تیم ملی فوتسال به جام جهانی این رشته موقعیت خوبی بود برای اطرافیان رئیس فدراسیون فوتبال تا همراه او سفر اروپایی جدیدی را تجربه کنند. شاگردان ناظم‌الشریعه در لیتوانی تلاش می‌کنند تا از اعتبار فوتسال ایران دفاع کنند، در عوض همراهان اضافی تیم به گشت‌و‌گذار می‌پردازند و بازی‌ها را از VIP تماشا می‌کنند. حال سؤال اینجاست که این افراد تازه‌وارد با هزینه شخصی در این کشور اروپایی بسر می‌برند یا با هزینه فدراسیون؟!
شیوا نوروزی

اعزام تیم ملی فوتسال به جام جهانی این رشته موقعیت خوبی بود برای اطرافیان رئیس فدراسیون فوتبال تا همراه او سفر اروپایی جدیدی را تجربه کنند. شاگردان ناظم‌الشریعه در لیتوانی تلاش می‌کنند تا از اعتبار فوتسال ایران دفاع کنند، در عوض همراهان اضافی تیم به گشت‌و‌گذار می‌پردازند و بازی‌ها را از VIP تماشا می‌کنند. حال سؤال اینجاست که این افراد تازه‌وارد با هزینه شخصی در این کشور اروپایی بسر می‌برند یا با هزینه فدراسیون؟!

اخیراً فدراسیون فوتبال قراردادی با یک شرکت هواپیمایی امضا کرد تا این شرکت کمک‌حال فوتبال و تیم‌های اعزامی باشد. با وجود اینکه نام این ایرلاین هوایی در کنار اخبار فدراسیون قرار گرفته، اما برای اعزام تیم‌های ملی فوتسال و فوتبال بانوان به خارج از کشور نه تنها خبری از پرواز چارتر نبود، بلکه هر دو اعزام از طریق شرکت هوایی دیگری صورت گرفت. همین موضوع ابهاماتی را ایجاد کرده از جمله اینکه دلیل عقد قرارداد همکاری با شرکت فوق چیست و از همه مهم‌تر اینکه چرا مالک و رئیس همان هواپیمایی باید دوشادوش عزیزی‌خادم در لیتوانی حضور داشته باشند و تمامی مسابقات تیم ملی را از جایگاه ویژه نظاره کنند!
عجیب‌تر اینکه عضو ستاد هماهنگی و برنامه‌ریزی جام جهانی هم گویا با همین سمت هم سر از لیتوانی و جام جهانی فوتسال درآورده است. آقای رئیس که در هفته‌های گذشته سفر‌های زیادی را تجربه کرد، اول در قطر ملاقاتی با اینفانتینو داشت و از آنجا به آلمان رفت تا به گفته خودش رایزنی‌هایی برای ورود VAR به ایران انجام دهد. طی این مدت عزیزی‌خادم توضیحاتی در خصوص این سفر و مذاکرات یا به قول خودش دیپلماسی فوتبالی ارائه کرده، اما اشاره‌ای به حضور همراهان اضافی نداشته است!

رئیس فدراسیون که تا قبل از انتخابات، وعده درآمدزایی نجومی را می‌داد حالا نه تنها بعد از بیش از شش ماه از حضورش در رأس فدراسیون به وعده‌هایش عمل نکرده، بلکه با تصمیماتش در مورد میدان دادن به افراد متفرقه حاشیه‌ساز نیز شده است. عزیزی‌خادم در قطر برخی از مشکلات فوتبال ایران را با رئیس فیفا در میان گذاشت، اما هیچ‌کس متوجه علت حضورسرپرست نایب رئیسی فدراسیون در این جلسه نشد. شواهد و قرائن حاکی از آن است که بودن یا نبودن او فرقی به حال فوتبال ایران ندارد جز اینکه به عنوان یک یار اضافی در سفر‌های خارجی یار و یاور رئیس باشد. جالب اینکه این فرد حتی نتوانسته رأی اعضای مجمع فدراسیون را برای نایب‌رئیسی هم کسب کند.
آدم‌های اضافی اطراف تیم ملی فوتسال در جام جهانی فقط به رئیس هواپیمایی زاگرس وجناب سرپرست ختم نمی‌شود. عضو هیئت مدیره پتروشیمی امیرکبیر نیز عزیزی‌خادم را در لیتوانی تنها نگذاشته است. وی در حالی یکی از حاضرین جام جهانی فوتسال است که رئیس فدراسیون پیش از این رئیس هیئت مدیره پتروشیمی امیرکبیر بوده و دوستی نزدیکی با او دارد. این فرد حتی در صفحه شخصی‌اش عکسی از عزیزی‌خادم و جناب سرپرست نایب رئیسی در لیتوانی را با عنوان آرزوی موفقیت برای تیم ملی منتشر کرده است. به نظر می‌رسد آرزوی موفقیت برای ملی‌پوشان فوتسال و انتشار عکس‌های جدید با آقای رئیس تنها وظیفه ایشان در سفر به این کشور اروپایی باشد.

فوتبال ایران از جیب می‌خورد، درآمدزایی ندارد و برای تأمین هزینه‌ها دست به دامن هر مقام و نهادی نیز می‌شود. دریافت کمک ۵۰ میلیارد تومانی از سوی سازمان برنامه و بودجه تنها یکی از موارد قابل ذکر است. با این حال رئیس فدراسیون در همه مصاحبه‌هایش از بی‌پولی مفرط و مشکلات اقتصادی می‌نالد و دست کمک به سوی همه دراز می‌کند، اما در عمل اعتقادی به صرفه‌جویی و جلوگیری از ریخت و پاش ندارد. اما کسی که دائماً بر طبل بی‌پولی فدراسیونش می‌کوبد، چرا برای رفقای اقتصادی‌اش ولخرجی می‌کند و توضیحی برای اعزام افراد اضافی همراه تیم ملی به اروپا ارائه نمی‌دهد، مگر نه اینکه فدراسیون برای اعزام تیم‌های ملی به تورنمنت‌های خارجی از جمله حضور تیم ملی در انتخابی جام جهانی با بحران مالی مواجه است، پس چطور افراد غیرفوتبالی و حتی غیرورزشی سایه به سایه عزیزی‌خادم در لیتوانی حرکت می‌کنند، در حالی که آن‌ها هم می‌توانستند بازی‌ها را از تلویزیون تماشا کنند.
بی‌توجهی نهاد‌های نظارتی به این مسئله در حالی است که اخیراً مقام معظم رهبری بر اعزام کیفی کاروان‌های ورزشی تأکید کردند، حال آنکه گویا برای فدراسیون فوتبال اعزام توریست و رفیق ارجحیت دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار