حماس: تل‌آویو دیر یا زود بهای مورد نظر مقاومت را می‌پردازد
کد خبر: 1063141
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SZR
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰
در واکنش به پرونده تبادل اسرا عنوان شد

در شرایطی که رژیم‌صهیونیستی تبادل اسرا با گروه‌های فلسطینی را به مسائل دیگر گره زده است، رهبران فلسطینی نسبت به این مسئله هشدار دادند. جنبش حماس با بیان اینکه دشمن اشغالگر در پرونده تبادل اسرا، تعلل می‌کند، تأکید کرد که صهیونیست‌ها سرانجام چاره‌ای ندارند و دیر یا زود به شروط مقاومت تن خواهند داد.
در آستانه تبادل احتمالی اسرا بین گروه‌های فلسطینی و رژیم‌صهیونیستی، رهبران مقاومت از پیروزی خود در مقابل دشمن اشغالگر سخن می‌گویند. «زاهر جبارین» عضو دفتر سیاسی جنبش حماس درباره تحرک ایجادشده در سند تبادل اسرای فلسطینی با اسرای رژیم‌صهیونیستی و گزارش‌های منتشر شده درباره پیشنهاد‌های مربوط به اجرای این سند، گفت که تماس‌ها با این رژیم طی هفت سال گذشته ادامه داشت. جبارین در گفتگو با شبکه «قدس» توضیح داد که شروط حماس برای میانجیگران کاملاً روشن و واضح است. جنبش حماس از آزادی اسرایی که بیش از ۴۰سال از عمرشان را در زندان سپری کرده‌اند در هر سند تبادل اسرایی که در آینده تکمیل شود، عقب‌نشینی نخواهد کرد. وی تصریح کرد: «ما یک نقشه راه داریم که در اختیار همه میانجیگران قرار گرفته است که در این مورد با جنبش صحبت کردند و اکنون توپ در زمین اسرائیل است. اگر رژیم اشغالگر می‌خواهد سربازانش بازگردند و سند تبادل اسرا اجرا شود، همه می‌دانند که مقاومت چه می‌خواهد و اگر دشمن بخواهد، نقشه راهی برای این معامله وجود دارد. اگر دشمن بخواهد که این سند اجرا شود، باید به شروط مقاومت پایبند شود.» وی افزود: «اشغالگر در پرونده تبادل اسرا، تعلل می‌کند و نمی‌خواهد اسرایش از نوار غزه بازگردند و همچنان حاضر به پرداخت بهای آزادی آن‌ها نیست. آنچه مانع اجرای این سند شده، تردید دشمن صهیونیست و عدم آمادگی آن‌ها برای تصمیم‌گیری در این خصوص است، اما اشغالگر اسرائیلی دیر یا زود، بهایی را که مقاومت می‌خواهد، پرداخت خواهد کرد.» این عضو دفتر سیاسی حماس در خصوص شش اسیر عملیات «تونل آزادی» که اخیراً از زندان فوق امنیتی جلبوع فرار کردند و تل‌آویو همه آن‌ها را بار دیگر به اسارت گرفت، توضیح داد: «کتائب عزالدین القسام، متعهد شده است نام آن‌ها را در سند تبادل اسرای آتی بیاورد. رهبری مقاومت در حال کار برای تکمیل یک سند تبادل ارزشمند است تا در آن، شش اسیر مذکور نیز از جمله آزادگان باشند.» رژیم‌صهیونیستی پس از جنگ اخیر علیه نوار غزه که به نبرد (شمشیر قدس) معروف شد، در مقابل پایداری و حملات مقاومت مجبور به توقف حملات علیه نوار غزه شد و پس از آن از طریق میانجیگر مصری، مذاکرات دو طرف آغاز شد. در جریان این مذاکرات تل‌آویو تلاش کرد موضوع تبادل اسرا را با روند بازسازی غزه مرتبط کند؛ امری که مقاومت زیر بار آن نرفت و تأکید کرد روند تبادل اسرا روندی مستقل است و باید به خواسته‌های گروه‌های مقاومت غزه پاسخ داده شود. اخیراً نیز برخی منابع مصری گفته‌اند تل‌آویو از شروط قبلی خود عقب نشینی کرده و به دنبال دادن امتیازاتی به حماس است.
بایکوت صهیونیست‌ها
همزمان با ادامه جنایات رژیم‌صهیونیستی در کرانه باختری و نوار غزه، فشار‌های جهانی برای تحت فشار قرار دادن این رژیم نیز افزایش یافته است. در همین راستا، جنبش بایکوت، عدم سرمایه‌گذاری و تحریم رژیم‌صهیونیستی موسوم به «BDS» از دولت‌ها، شرکت‌ها و هنرمندان کشور‌های مختلف خواست نمایشگاه موسوم به اکسپوی ۲۰۲۱ دوبی را تحریم کنند. به گزارش شبکه المیادین، این جنبش در بیانیه‌ای اعلام کرد ابوظبی و تل‌آویو از این نمایشگاه که قرار است ماه اکتبر و با حضور ۱۹۱ کشور برگزار شود، برای بهتر کردن وجهه‌شان استفاده می‌کنند، ضمن اینکه نمایشگاه مزبور، در چارچوب اتحاد امنیتی در حال توسعه میان امارات و رژیم‌صهیونیستی برگزار می‌شود. در این بیانیه آمده است: «اسرائیل در نظر دارد در این نمایشگاه از تبلیغات برای عادی‌سازی روابط و پاک کردن وجهه رژیم سرکوبگر خود علیه فلسطینی‌ها در برابر افکار عمومی عرب و مسلمان سوءاستفاده کند و همچنین سعی خواهد کرد خود را برخلاف واقعیت اشغالگری و آپارتاید بودنش به عنوان پرتوی از امید در منطقه معرفی کند.» از سوی دیگر، برخی دموکرات‌های مجلس نمایندگان امریکا با بندی در لایحه بودجه به منظور تأمین بودجه مازاد برای اینکه رژیم‌صهیونیستی بتواند سامانه دفاع موشکی «گنبد آهنین» را مجدداً شارژ کند، مخالفت کردند. حذف بخش گنبد آهنین از بخش قانون بودجه امریکا به معنای تأخیر قابل توجه در انتقال کمک اضافی به اسرائیل است. این یک اتفاق نادر بوده که طی آن کنگره امریکا با کمک به اسرائیل برای مقاصد دفاعی موافقت نمی‌کند. برخی لیبرال‌دموکرات‌ها امسال به سیاست امریکا- اسرائیل اعتراض کرده‌اند و دلیل آن را تلفات فراوان فلسطینی‌ها پس از حمله رژیم‌صهیونیستی در ماه می‌عنوان می‌کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار