امیرعبداللهیان تشکیل دولت لبنان را به همتای لبنانی تبریک گفت
کد خبر: 1063049
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SXx
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۷
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پیامی به همتای لبنانی تشکیل دولت لبنان را گام مهمی برای عبور از مشکلات و تحقق آمال و آرزوهای ملت مقاوم لبنان خواند و گفت: ایران همواره در کنار ملت و دولت این کشور خواهد بود.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پیامی به وزیر خارجه لبنان تشکیل دولت جدید این کشور را تبریک گفت.

به گزارش فارس، کابینه نخست وزیر جدید لبنان موفق شد از پارلمان این کشور رأی اعتماد بگیرد. (اینجا بخوانید)

وزیر امور خارجه تشکیل دولت لبنان را گام مهمی برای عبور از مشکلات و تحقق آمال و آرزوهای ملت مقاوم لبنان خواند و افزود: جمهوری اسلامی ایران معتقد است صلح و ثبات در لبنان از راه دموکراتیک و در سایه وفاق و انسجام داخلی و به دور از دخالتهای بیگانگان به دست آمده است.

امیرعبداللهیان خاطرنشان کرد: مردم لبنان که در کنار مقاومت و ارتش این کشور دستاوردهای درخشانی در مقاومت در برابر تروریسم، اشغالگری و تحرکات تکفیری دارند، خود توان حل مشکلات کشورشان را داشته و از این رو به سمت شکوفایی و پیشرفت حرکت خواهند کرد.

وزیر خارجه در پایان این‌ پیام تصریح کرده است: جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار ملت و دولت لبنان خواهد بود و همچون گذشته آمادگی خود را برای توسعه همه جانبه روابط اعلام می‌کند.

گفتنی است، نجیب میقاتی چهارم مرداد از سوی میشل عون مأمور تشکیل کابینه شد. لبنان از مرداد سال گذشته تاکنون دولت رسمی نداشت و «حسان دیاب» به عنوان نخست‌وزیر پیشبرد امور در این کشور فعالیت می‌کرد.

نخست‌وزیر جدید لبنان اخیرا پس از تشکیل کابینه جدید گفت: «همه از وضعیت بد لبنان با خبر هستند. لبنان در وضعیت خوبی نیست و دارو وجود ندارد... باید برای موفقیت کابینه و جلوگیری از ناامیدی و یأس با یکدیگر همکاری کنیم».

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار