آموزش مدارس به جز مدارس روستایی و عشایری در کل کشور غیرحضوری است
کد خبر: 1062940
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SWC
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۹
مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش:
«محمد محسن بیگی» با حضور در برنامه «طبیب» با تأکید بر اینکه آموزش مدارس به جز مدارس روستایی و عشایری در کل کشور غیرحضوری است، عنوان کرد: انشاءالله از اول تا نیمه آبان‌ مدارس براساس جمعیت نوبت‌بندی انجام داده و کلاس‌های حضوری را در راستای واکسیناسیون دایر می‌کنند.

«محمد محسن بیگی» در برنامه «طبیب» در خصوص بازگشایی مدارس گفت: آموزش مدارس از روز شنبه سوم مهرماه در سطح کشور آغاز می‌شود اما آموزش حضوری را فقط در برخی مدارس روستایی و عشایری خواهیم داشت و در مراکز شهرها و استان‌ها که شهرهای بزرگ و پرتراکم هستند تا پایان مهرماه آموزش به صورت مجازی بوده و انشاءالله از پایان مهرها و در نیمه اول آبان ماه به صورت نوبت‌بندی و برنامه‌ریزی شده مدارس شهرها هم باز خواهد شد.
وی در ادامه تأکید کرد: در واقع از پنج‌شنبه غیر از مناطق روستایی و عشایری که جمعیت دانش‌آموزی آنها کمتر از 15 نفر باشد مدارس به صورت حضوری باز نخواهد بود، این جشن‌ها و برنامه‌هایی هم که در قالب شکوفه‌ها گفته می‌شود به صورت نمادین و مجازی بوده و عملا حضور دانش‌آموزان را در مدارس نداریم، چون مدارس شهرها اجازه برگزاری چنین برنامه‌هایی را ندارند.
این مقام مسؤل در آموزش و پرورش با اشاره به اینکه از اول تا نیمه آبان‌ مدارس براساس جمعیت نوبت‌بندی انجام داده و کلاس‌های حضوری را دایر می‌کنند، توضیح داد: تا آن زمان انشاءالله وضعیت بیماری هم فروکش خواهد کرد و واکسیناسیون هم نگرانی‌ها را کمتر کرده و براساس آمادگی و نوبت‌بندی آموزش حضوری هم انجام خواهد شد.
محسن بیگی در خصوص واکسیناسیون دانش‌آموزان نیز تصریح کرد: نوبت اول واکسیناسیون که از طریق سامانه وزارت بهداشت اعلام شده و هم اکنون برای متولدین 82 تا 83 در حال انجام است و برای گروه‌های بعدی هم مجددا اطلاع‌رسانی می‌شود، یکی از پیشنهادات هم این است که اگر بتوان هماهنگی‌ها را انجام داد بخشی از این واکسیناسیون هم در مدارس انجام شود.
وی در پاسخ به این سؤال که می‌توان گفت تا زمانی که واکسیناسیون دانش‌آموزان انجام نشده مدارس بازگشایی حضوری ندارند، اظهار کرد: نمی‌توان این را گفت چون ممکن است که پروسه واکسیناسیون یک پروسه طولانی شود و هنوز این موضوع قابل پیش‌بینی نیست، لذا ممکن است زمان‌بندی یک مقدار تأخیر داشته باشد، اما در راستای بازگشایی‌ها واکسیناسیون هم انجام خواهد شد.
مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش در پایان نیز یادآور شد: اما فکر می‌کنیم که واکسیناسیون سنین 12 تا 18 سال اطمینان‌دهی زیادی به خانواده‌ها برای حضور دانش‌آموزان در مدارس می‌دهد لذا از حانواده‌ها تقاضا داریم در این زمینه همکاری کنند تا روند واکسیناسیون با سرعت بیشتری انجام شود و بتوانیم هر چه زودتر وارد واکسیناسیون گروه‌های بعدی شویم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار