تغییر نظم جهانی و آغاز دوران آسیایی
کد خبر: 1062533
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SPd
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۰
واکنش کاربران توئیتر به عضویت دائم ایران در سازمان همکاری شانگ‌های
عضویت دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری شانگ‌های که طی سفر رئیس‌جمهور ایران سیدابراهیم رئیسی به دوشنبه به تأیید سران این سازمان رسید، با واکنش‌ها و استقبال کاربران شبکه‌های اجتماعی همراه بود.

سرویس جوان آنلاین: عضویت دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری شانگ‌های که طی سفر رئیس‌جمهور ایران سیدابراهیم رئیسی به دوشنبه به تأیید سران این سازمان رسید، با واکنش‌ها و استقبال کاربران شبکه‌های اجتماعی همراه بود. کاربران این اتفاق را گشوده شدن در‌های فرصت‌های جدید اقتصادی و سیاسی برای ایران تحلیل کردند که می‌تواند موجب تقویت ایران و مقابله با تحریم‌های ظالمانه امریکا شود. کاربران همچنین این اتفاق را در مسیر تغییر نظم نظام جهانی و آغاز تحولاتی جدید در ارتباط با کشورمان دانستند. در ادامه واکنش برخی کاربران آمده است.

حسین امیرعبداللهیان:
با کمال خرسندی اکنون سند عضویت دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری شانگ‌های در شهر دوشنبه با حضور رئیس‌جمهور محترم کشورمان به تأیید سران رسید. این عضویت راهبردی تأثیر مهمی بر روند همکاری‌های همه‌جانبه ایران در راستای سیاست همسایگی و آسیامحور دارد.
عبدالله گنجی:
‏عضویت دائم ایران در ‎پیمان شانگ‌های نقطه عطف در ایجاد تعادل و توازن در روابط آسیا با غرب است. از ظرفیت‌های به وجود آمده در حوزه اقتصاد و امنیت باید حداکثر استفاده را نمود.
مریم سالاری:
عضویت دائم ایران در شانگ‌های اتفاق مهمی است که امروز بعد از سال‌ها تلاش دیپلماتیک اتفاق افتاد، رویداد بزرگی که می‌تواند دسترسی ایران به بازار‌های گسترده کشور‌های عضو این سازمان را که قریب به ۶۵‌درصد جمعیت جهان و منابع آن را در خود جای داده، هموار کند.
مسعود براتی:
این هم یک خبر خوب دیگر و روسیاهی آن هم بماند برای آن‌هایی که می‌گفتند FATF مانع عضویت ایران است و به دلیل قرار داشتن ایران در لیست سیاه FATF امکانپذیر نیست.
علی مختارزاده:
یکی از بهترین اتفاقات سفر آیت‌الله رئیسی به دوشنبه، عضویت دائم ایران در پیمان شانگ‌های بود. حال باید تمرکز بر خط آهن چابهار- آستارا بیشتر شود که با بهره‌برداری از این خط آهن می‌توان سالانه به‌اندازه صادرات نفت برای کشور ارزآوری کرد.
احمد قصری:
سازمان همکاری‌های شانگ‌های موقعیت منحصربه‌فردی را برای کشور ما ایجاد می‌کند؛ جایی که بزرگ‌ترین تولیدکنندگان انرژی در کنار بزرگ‌ترین مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرند! قطعاً عضویت در این سازمان همکاری برای کشورمان بی‌نظیره...
احمد نادری:
عضویت دائم ایران در گروه شانگهای، اقدامی در راستای تغییر نظم جهانی و آغاز دوران آسیایی است. بار‌ها نوشته‌ام که از سال ۲۰۱۱ و با آغاز انقلا‌ب‌های بیداری و سپس به انحراف کشاندن آن‌ها و درگیری‌ها و خونریزی‌های منطقه، تغییر نظم آغاز شده. ایران یکی از قدرت‌های اصلی در نظم چندقطبی آینده است.
رضا یزدان‌پرست:
مزایای اقتصادی و سیاسی عضویت ایران در پیمان شانگ‌های به‌جای خود محفوظ، اما این پیمان این پیام را به غرب می‌دهد که برای توافق باید به‌طور کافی امتیاز نقد بدهید، چون اگر شما نباشید دیگرانی هستند که بخواهند از مزایای همکاری با ایران استفاده کنند! دورانی که نقد را نسیه می‌بردید گذشت!
حسین دلیریان:
عضویت رسمی ایران در سازمان همکاری شانگ‌های می‌تواند بستر خوبی برای باز شدن گره تقویت نیروی هوایی باشد. قطعاً خرید جنگنده در کنار تولید محصولات داخلی، نیاز جدی و مهمی است که امیدوارم بالاخره در دولت رئیسی رفع و چرخه قدرت دفاعی کشور تکمیل شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار