قیمت بلیت پرواز‌های اربعین در بلاتکلیفی
کد خبر: 1062134
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SJC
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۶

در حالی که روزدوشنبه سهمیه زائران ایرانی و پرواز‌های اربعین دو برابر افزایش یافت و شرایط این سفر در پی توافق دو کشور ایران و عراق اعلام شد، همچنان قیمت بلیت هواپیما در بلاتکلیفی به سر می‌برد و از حدود ۶ میلیون تومان تا حدود ۱۰ میلیون تومان متفاوت است.
به گزارش ایسنا، هفته گذشته خبر‌هایی مبنی بر توافق برای تعیین قیمت ۵ میلیون تومانی بلیت رفت و برگشت هواپیما در پرواز‌های اربعین اعلام شد، اما از همان روز تاکنون خبری از اجرای این توافق نیست و همه شرکت‌های هواپیمایی بلیت این پرواز‌ها را (البته به صورت یکطرفه) از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تا حدود ۵ میلیون تومان عرضه کرده‌اند. این فاصله قیمتی بین شرکت‌های هواپیمایی نشان می‌دهد که نه تنها هیچ توافقی بین شرکت‌های هواپیمایی و سازمان هواپیمایی صورت نگرفته است، بلکه بازار پرواز‌های اربعین بسیار آشفته است و خبری از نرخی مشخص هم نیست. از سوی دیگر طی روز‌های گذشته هیچ اظهارنظری از سوی دو طرف درگیر در این مسئله درباره قیمت بلیت هواپیما مطرح نشده است. روزگذشته جزئیات و شرایط سفر‌های هوایی اربعین پس از افزایش دو برابری سهمیه ایران اعلام شد که هم به قیمت بلیت هواپیما به صورت ضمنی و سربسته اشاره شد.
محمدحسن ذیبخش، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در این‌باره گفت: درخصوص قیمت بلیت هواپیما نیز همه تلاش‌مان را می‌کنیم که با قیمت مناسب مسافران بتوانند به عتبات عالیات مشرف شوند. البته توافق صورت گرفته قبلی بر مبنای ۳۰هزار مسافر بود، اما در حال رایزنی با شرکت‌های هواپیمایی هستیم تا بتونیم قیمت مناسبی را عرضه کنیم و زائران عتبات عالیات بتوانند با قیمت مناسب به این سفر معنوی مشرف شوند. باید در ادامه دید شرکت‌های هواپیمایی مانند ماه‌های گذشته که قیمت مصوب برای بلیت پرواز‌های داخلی را خودسرانه افزایش دادند، این بار هم زیر بار نرخی تعیین شده برای بلیت پرواز‌های اربعین نمی‌روند یا آنکه بالاخره و در پی یک توافق، دامنه قیمتی مشخص برای آن اعلام خواهد شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار