کشت 407 هزار هکتار گندم و جو امسال در استان اردبیل
کد خبر: 1061920
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SFk
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۷
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل:
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: با آغاز سال زراعی جدید از اول پاییز، بیش از ۴۰۷ هزار هکتار از اراضی زراعی دیم و آبی استان اردبیل به زیر کشت محصول گندم و جو می‌رود.

به گزارش خبرنگار جوان انلاین از اردبیل، خلیل نیکشاد در خبرنگاران با اشاره به تمهید شرایط برای آغاز کشت گندم از اول مهرماه در سطح ۲۸۷ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی زراعی استان اردبیل گفت: در سال زراعی جدید، در قالب کشت پاییزه، ۲۳۲ هزار هکتار گندم دیم و ۵۵ هزار و ۵۰۰ هکتار گندم آبی در این استان کشت می‌شود.

وی از برنامه‌ریزی برای کشت جو در سطح ۱۱۹ هزار و ۹۴۸ هزار هکتار از اراضی دیم و آبی استان اردبیل در سال زراعی جدید خبر داد و بیان کرد: از اول مهرماه، محصول جو در سطح ۲۵ هزار و ۹۸۶ هکتار از اراضی آبی و ۹۳ هزار و ۹۶۲ هکتار از اراضی دیم این استان کشت می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل همچنین با اشاره به تولید محصول مرغوب کلزا در استان اردبیل و افزایش رغبت کشاورزان برای کاشت این محصول در سطح ۱۲ هزار هکتار از اراضی زراعی این استان گفت: در قالب کشت پاییزه، امسال محصول کلزا در سطح ۱۰ هزار هکتار از اراضی آبی و ۲ هزار هکتار از اراضی دیم استان کشت می‌شود.

نیکشاد از تامین بذر و کود مورد نیاز کشاورزان برای کشت پاییزه این محصولات در استان اردبیل خبر داد و گفت: امیدواریم که با بارش به موقع پاییزه، وقفه‌ای در کاشت محصولات دیم استان ایجاد نشود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار