توافق برای تبادل اسرا فقط در صورت گنجاندن نام «۴ اسیر»
کد خبر: 1061861
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SEn
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۰
حماس دورنمای جدید ترسیم کرد
در فضای متشنج میان صهیونیست‌ها و فلسطینیان و در شرایطی که چهار نفر از شش اسیر فراری از زندان فوق امنیتی رژیم صهیونیستی دوباره بازداشت شده‌اند، حماس تأکید دارد که باید در توافق آتی برای آزادی اسرا، نام این چهار نفر گنجانده شود، در غیر این صورت هیچ توافقی صورت نخواهد گرفت.

در فضای متشنج میان صهیونیست‌ها و فلسطینیان و در شرایطی که چهار نفر از شش اسیر فراری از زندان فوق امنیتی رژیم صهیونیستی دوباره بازداشت شده‌اند، حماس تأکید دارد که باید در توافق آتی برای آزادی اسرا، نام این چهار نفر گنجانده شود، در غیر این صورت هیچ توافقی صورت نخواهد گرفت.
رسانه‌های فلسطینی و صهیونیستی بامداد یک شنبه از شنیده‌شدن صدای انفجاری مهیب در نوار غزه خبر دادند. گزارش‌ها حاکی از آن است که یک پایگاه متعلق به حماس در مرکز نوار غزه هدف حمله هواپیمای بدون سرنشین صهیونیست‌ها قرار گرفته است. فرار شش عضو گروه جهاد اسلامی و فتح از زندان فوق امنیتی جلبوع همانطور که مانند زلزله، ارکان امنیتی رژیم صهیونیستی را به لرزه درآورد باعث شد گروه‌های فلسطینی با مغتنم شمردن این افتخار، از موضع قدرت با طرف صهیونیست سخن بگویند. حالا و در شرایطی که صهیونیست‌ها سعی دارند از دستگیری چهار نفر از زندانیان بهره‌برداری کنند، گردان‌های عزالدین القسام، شاخه نظامی حماس، تأکید دارند که بدون گنجاندن اسامی این قهرمانان، هیچ‌گونه قرارداد تبادل اسرا را با صهیونیست‌ها امضا نخواهد کرد. فوزی برهوم، سخنگوی رسمی حماس در این مورد گفت: «این گروه خواهان عقد قرارداد تبادل اسرا با اسرائیل با حضور چهره‌های قهرمان مقاومت فلسطین در آن است. این اسرا مجد و عظمتی برای فلسطین، مردم و مقاومت قهرمانانه آن‌ها خلق کردند.» ابوعبیده، سخنگوی گردان‌های القسام هم تأکید دارد: «بازداشت دوباره این اسرا، واقعیت اقدام درخشان آن‌ها و ننگ و خواری و عار نهاد‌های امنیتی اسرائیل را نخواهد پوشاند و این افراد به زودی، ولی این بار در روی زمین طعم آزادی را خواهند چشید.»‌وی گفت: «تصمیم فرماندهان القسام این است که قرارداد آتی تبادل اسرا بدون حضور این افراد صورت نخواهد گرفت.» وی تأکید کرد که هیچ قرارداد مبادله اسرایی که شامل آزادی چهار اسیر بازداشت شده نباشد، به امضا نخواهد رسید. محمد المدهون یکی از رهبران حماس هم گفت که اسرای تونل آزادی در جریان قرارداد وفاداری با آزادگان ۲ (قرارداد مبادله اسرا) آزاد خواهند شد. وی از ملت فلسطین خواست به اخبار و شایعه‌هایی که دشمن صهیونیستی با هدف ایجاد تفرقه در میان آنان منتشر می‌کند، توجهی نکنند.
زنجیره‌ای از اشتباهات در رژیم صهیونیستی
نفتالی بنت، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، فرار اسرا از زندان را نشانه زنجیره بزرگی از اشتباهات و ناکامی‌های پیاپی دانست و گفت که برخی نهاد‌های اسرائیل در سال‌های اخیر فروپاشیده است. او گفت که بخش زندان‌ها در اسرائیل با مشکلات بزرگ و روشنی مواجه است و افزود که با کسانی که در این حادثه کوتاهی کرده‌اند به‌شدت برخورد خواهد کرد. وی افزود که اسرائیل در سال‌های گذشته، یعنی در دوره زمامداری بنیامین نتانیاهو، گرفتار مشکلات بسیار سختی شد و بسیاری از نهادهایش در وضعیت فروپاشی هستند. شبکه تلویزیونی العالم اعلام کرد که آنچه هنگام عملیات بازداشت مجدد چهار اسیر فلسطینی انجام شد، فقط تبلیغات امنیتی رژیم صهیونیستی با هدف سرپوش گذاشتن روی شکست امنیتی این رژیم بود که این تبلیغات پنج روز پیاپی طول کشید.
مصطفی البرغوثی، دبیرکل ابتکار ملی فلسطینی گفت: «بازداشت این اسیران بر بزرگی کاری که کرده‌اند هیچ تأثیری نخواهد گذاشت و بر این حقیقت که سامانه امنیتی اسرائیل شکست سهمگینی خورده است نیز تأثیری نخواهد گذاشت. این اسیران قهرمان همچنان در حال نبرد قهرمانانه علیه رژیم صهیونیستی و ارتش و سامانه امنیتی‌اش هستند که در جلوگیری از خلاصی اسیران شکست خورد.» جهاد حرب، نویسنده و تحلیلگر سیاسی نیز معتقد است: «این بازداشت یک پیروزی برای مجموعه امنیتی رژیم صهیونیستی نیست بلکه نشانگر بی‌برنامگی است، ضمن آنکه اسیرانی که توانستند از زندان خلاص شوند مورد حمایت فلسطینیان هستند، اما حمایت‌ها از آن‌ها از نظر مادی و لجستیکی برای خروج از بحران حضورشان در اراضی اشغالی ۱۹۴۸ فلسطین و از زیر چتر سامانه امنیتی صهیونیست‌ها، کافی نبود.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار