کاخ سفید صدمات جانی ناشی از حمله موشکی ایران را دستکاری کرد!
کد خبر: 1061388
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004S7A
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۹
سخنگوی اسبق پنتاگون طی سخنانی از فشار کاخ سفید برای کمرنگ جلوه دادن صدمات جانی وارد شده به نظامیان آمریکایی حاضر در پایگاه نظامی عین الاسد به هنگام حمله موشکی ایران خبر داد.

سرویس بین الملل جوان آنلاین: یک سخنگوی ارشد پنتاگون در دولت ترامپ، طی سخنانی گفت که کاخ سفید از پنتاگون خواسته بود تا ارائه گزارش‌های مربوط به صدمات جانی وارد شده به سربازان آمریکایی در جریان حمله موشکی ایران به پایگاه نظامی «عین الاسد» عراق را به تعویق انداخته و تا حد ممکن آن را کوچک و ناچیز جلوه دهد.

بر اساس این گزارش، «آلیسیا فرح» همچنین از نقش ترامپ در کوچک جلوه دادن صدمات جانی وارد شده به نظامیان آمریکایی حاضر در پایگاه نظامی عین الاسد پرده برداشته و گفت که کاخ سفید از پنتاگون خواسته بود تا این صدمات را در حد سردرد‌های جزئی جلوه داده و صحبتی از آسیب مغزی وارد شده به نظامیان آمریکایی به میان آورده نشود.

به گفته این سخنگوی اسبق پنتاگون، گزارش‌ها حاکی از وارد شدن آسیب مغزی به دستکم ۱۰۰ نظامی آمریکایی در حمله موشکی ایران به دو پایگاه نظامی آمریکایی‌ها در عراق است.

فرح در ادامه سخنان خود گفت: وقتی ترامپ ادعا کرد که در پی این حمله هیچگونه صدمات جانی وجود نداشته، در آن زمان که ما این حقایق را در اختیار رئیس‌جمهور قرار دادیم و سخنانش درست بود.

با اینحال، وی در ادامه افزود: من فکر می‌کنم از جایی همه چیز دچار مشکل شد که کاخ سفید تلاش کرد تا این حمله را ناموفق جلوه داده و بگوید که ایرانی‌ها به اهداف ما آسیب نرساندند. من فکر می‌کنم که خیلی زیاده‌روی صورت گرفت.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز ۱۸ دی ماه ۱۳۹۸ به عنوان بخشی از پاسخ ایران به ترور سردار شهید «حاج قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه، پایگاه عین‌الاسد در عراق را هدف حمله موشکی قرار داد. تصاویر ماهواره‌ای منتشر شده بعد از حمله، نشان می‌داد نقاط زیادی در پایگاه با دقت بالا مورد اصابت قرار گرفته است.

منبع: مهـــر
برچسب ها: کاخ سفید ، موشک ، ایران
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار