بیراهه نروید آقای وزیر!
کد خبر: 1061362
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004S6k
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۳
دنیا حیدری

خوب یا بد٬ حمید سجادی سرانجام توانست به رغم انتقاد‌ها و مخالفت‌های بسیار مجوز حضور در وزارت ورزش و جوانان را بگیرد. با این وجود، اما شخص وزیر با علم به اینکه با رایی شکننده به وزارت ورزش و جوانان راه یافته طی هفته‌ها و روز‌های گذشته بار‌ها و بار‌ها تاکید کرده که تمام تلاش خود را برای به دست آوردن نظر نماینده‌هایی که مخالف حضور او در وزارت ورزش بوده اند و مخالفت خود را با دادن رای منفی نشان داده بودند بکار میگیرد. اما خبر‌هایی که این روز‌ها در خصوص انتخاب معاونین او به گوش می‌رسد چندانبا ادعا‌های وزیر برای جلب اعتماد افکار عمومی و نماینده‌های مردم جوذر در نمی‌آید.
داستان انتخاب وزیر دیگر به پایان رسیده و حالا دیگر نه زمان انتقاد از چرایی حضور او در وزارت ورزش و جوانان که زمان فرصت دادن به اوست تا نشان دهد که چند مرده حلاج است. بعد از اظهار نظر پر انتقاد وزیر در خصوص مشخص شدن تکلیف خصوصی سازی سرخ ابی‌های پایتخت تا دو ماه آینده٬ حالا داستان انتخاب معاونین اوست که در همین ابتدای کار باعث موضع گیری‌های جدی علیه سجادی شده است.
انتخاب معاونین وزارت ورزش به خصوص معاون اول که کلیت کار‌های اجرایی وزارتخانه را بر دوشت دارد و بازوی راست وزیر به حساب می‌آید از مهم‌ترین اتفاقاتی است که می‌تواند نظر‌ها را در خصوص سجادی تغییر داده و بر تعداد مخالفین یا بالعکس موافقین او بیفزاید. مسئله حائز اهمیتی که این روز‌ها حرف و حدیث‌های بسیاری را به دنبال داشته است.
با توجه به همه کاره بودن معاونین وزیر ورزش و نقش مهمی که در ورزش ایفا خواهند کرد این نکنه از اهمیت بالایی برخوردار است که بی شک وزیر ورزش باید توجه خاصی به آن داشته باشد. با این وجود، اما این روز‌ها اسامی به عنوان کاندیدا‌های کسب عنوان معاونت ورزش و جوانان به گوش می‌رسد که اصلا جالب توجه نیست. اسامی نفراتی امتحان پس داده با پرونده‌هایی نه چندان جالب توجه که در راس یک فدراسیون نتوانستند عملکرد قابل قبولی از خود به نمایش بگذارند و حال چطور می‌توان انتظار داشت که به عنوان یکی از بازو‌های مهم وزیر ورزش٬ کار قابل توجهی برای کلیت ورزش انجام داده و از عهده کار بر آیند!
اما چطور می‌شود مدیری که به دلیل داشتن پرونده‌ای ناکام انتظار می‌رود با او برخورد شده و از کار کنار گذاشته شود حالا برای رسیدن به پستی به مراتب بالاتر و حائز اهمیت‌تر کاندید شود و در راه رسیدن به مسند قدرت در وزارت ورزش باشد. حال آنکه در پستی به مراتب پایین‌تر از معاون وزیر بودن عملکردی پر انتقاد و پر ایراد داشته است که این بدون هیچ شک و تردیدی رفتن به بیراهه‌ای است که نه به سود وزیر ورزش است و نه ورزشی که حالا چشم امیدش به شخص تازه وارد است.
اعای وزیر ورزش برای به دست آوردن اعتماد منتقدین و مخالفینش در همین گام نخست با دست گذاشتن روی مدیران ناکارآمد با کارنامه‌های ضعیف نه فقط کار را برای او سخت کرده و حجمه انتقادات را بیشتر و بیشتر می‌کند که می‌تواند به ضرر ورزش کشور باشد. ورزشی که انتظار می‌رود با تغییرات انجام شده و حضور وزیر ورزش خون تازه‌ای به رگ‌های آن تزریق شود نه آنکه به واسطه تصمیمات اشتباه و دست گذاشتن روی مدیران ناکار آمد شرایط را برای ورزش کشور سخت‌تر از قبل کند!
اگر چه هنوز هیچ خبر رسمی در خصوص انتخاب معاونین سجادی منتشر نشده، اما با توجه به اینکه تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیز‌ها به نظر می‌رسد که وزیر تازه وارد باید با اندکی تامل و دقت بیشتر به بررسی گزینه‌های مد نظر خود برای انتخاب معاونینش که بازو‌های مهم او و وزارتتخانه اش به حساب می‌آیند تصمیم بگیرد تا نه سیخ بسوزد و نه کباب

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار