سلول‌های زندان‌ها را به آتش می‌کشیم
کد خبر: 1061361
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004S6j
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۲
اسرای جهاد اسلامی خطاب به صهیونیست‌ها:

رژیم صهیونیستی در ادامه ناکامی در یافتن شش اسیر فلسطینی که از زندان جلبوع گریخته‌اند، شماری از اعضای خانواده آن‌ها را دستگیر کرده است. اسرای جهاد اسلامی در زندان‌های رژیم صهیونیستی نیز در پی افزایش سرکوبگری صهیونیست‌ها، تهدید کرده‌اند سلول‌های زندان‌های صهیونیستی را به آتش خواهند کشید.
پنج نفر از اسرایی که موفق شدند از زندان فوق امنیتی رژیم صهیونیستی بگریزند، عضو جنبش جهاد اسلامی و یک نفر عضو فتح است. از زمان فرار این افراد، صهیونیست‌ها حملات وحشیانه‌ای را علیه اسرای فلسطینی آغاز کرده‌اند. به گزارش شبکه المیادین اسرای جهاد اسلامی در زندان «النقب» در واکنش به این اقدامات، اعلام کردند قصد دارند از هر سلولی که اخراج می‌شوند، آن را به آتش بکشند و هشدار دادند متفرق کردنشان نه تنها هیچ سودی ندارد، بلکه به وخامت اوضاع دامن خواهد زد. این اسرا از جهاد اسلامی خواستند آن‌ها را تحت چتر حمایت رسانه‌ای، سیاسی و بین‌المللی قرار دهند و این حملات سرکوبگرانه علیه اسرا متوقف شود. اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس ضمن تبریک فرار موفقیت‌آمیز اسرای قهرمان تأکید کرد: «آنچه این قهرمانان اقدام به آن کردند، صفحه جدیدی از پیروزی‌های ملت فلسطین در نبرد اراده‌ها مقابل رژیم اشغالگر و غاصب باز کرد.» وی ضمن تأکید بر اهمیت حمایت از این قهرمانان، تصریح کرد که دستاورد‌ها و پیروزی‌های ملت فلسطین در برابر این رژیم اشغالگر تا آزادی کامل اراضی و ملت فلسطین و اسرای فلسطینی ادامه دارد.
بگیر و ببند صهیونیست‌ها
این فرار باعث شده است صهیونیست‌ها تکاپوی همه‌جانبه‌ای را برای مهار دامنه این رسوایی آغاز کنند، از این رو پس از بازجویی از بیش از ۱۴ نگهبان زندان، مسئولان ارشد زندان جلبوع برای بازجویی احضار شده‌اند و احتمال همدستی زندانبان‌ها با اسرای فلسطینی تحت بررسی قرار دارد. همچنین دستگاه‌های امنیتی رژیم صهیونیستی برای سومین روز متوالی به بازرسی و پاکسازی استان جنین ادامه می‌دهند. پس از بی نتیجه ماندن تلاش دستگاه‌های امنیتی رژیم صهیونیستی برای یافتن اسرای فراری از زندان جلبوع، سحرگاه چهارشنبه ۲۰ گشتی وارد منطقه عرابه شدند و پس از ورود ناگهانی به چند خانه از جمله خانه خانواده محمود العارضه، برادر او را که به مدت ۲۰ سال در زندان‌های رژیم صهیونیستی تحت بازداشت بود، مجدداً بازداشت و شماری از اعضای خانواده شش اسیر فراری را دستگیری کردند. به این ترتیب، یعقوب نفیعات پدر مناضل نفیعات، رداد عارضه برادر محمود عارضه، باسم قاسم عارضه برادر قاسم عارضه و دکتر نضال عارضه سحرگاه دیروز بازداشت شدند و حافظه دوربین‌های خانه آن‌ها مصادره شده است. شداد برادر محمود العارضه نیز در محل کارش در منطقه برطعه بازداشت شده است. بنابر گزارش عرب۴۸، صد‌ها نظامی رژیم صهیونیستی مشغول پاکسازی عانین، الطیبه و العرقه در غرب جنین و برطعه، ام دار و ظهر العبد شدند. خالد محاجنه از مسئولان کمیته امور اسرای فلسطینی معتقد است: اگر اسرا وارد اراضی فلسطینی شوند، تشکیلات خودگردان می‌تواند با هدف حمایت و جلوگیری از بازداشت مجدد، آن‌ها را بازداشت و در داخل زندان‌های خود نگه دارد، اما اگر صهیونیست‌ها، اسرای مذکور را بازداشت کنند، آن‌ها را برای تکمیل محکومیت‌شان به زندان بازمی‌گرداند و بازجویی، محاکمه و صدور احکام جدیدی که دست‌کم اضافه شدن سه سال حبس است، در انتظار این افراد خواهد بود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار