خدمات چشمگیر سپاه در مقابله با کرونا
کد خبر: 1060479
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004RsV
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۷
معاون بهداشت، امداد و درمان سپاه لرستان با اشاره به خدمات چشم‌گیر این نهاد در راستای مقابله با کرونا گفت: تا کنون در مراکز تجمیعی سپاه بیش از ۸۷ هزار و ۵۳۲ واکسن تزریق شده است.

سرهنگ مصطفی امیری در گفت و گو با خبرنگار جوان، با اشاره به اقدامات سپاه حضرت ابوالفضل (ع) در راستای مقابله با ویروس کرونا در لرستان اظهار داشت: از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا، با دستور فرمانده سپاه استان کل ظرفیت‌های درمانی، تجهیزاتی و نیروهای سپاه در این حوزه به کار گرفته شدند.

وی با بیان اینکه در این راستا اقدامات بسیار ارزنده‌ای انجام شد افزود: تمام بیمارستان‌های سپاه در استان زیر بار ارائه خدمات به بیماران کرونایی رفتند.

معاون بهداشت، امداد و درمان سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با تاکید بر اینکه همچنین احداث بیمارستان‌های صحرایی و سیار در روزهای اوج کرونا از دیگر اقدامات صورت گرفته بوده است عنوان کرد: سپاه در نقاط مختلف کشور در این حوزه منشأ خدمات بی نظیری شد.

سرهنگ امیری با اشاره به اعزام تیم‌های پزشکی از سوی بسیج جامعه پزشکی و معاونت بهداشت و درمان سپاه به مراکز درمانی وزارت بهداشت تصریح کرد: در سطح استان از همان روز اول فرمانده سپاه دستور تشکیل قرارگاه زیستی امام رضا (ع) با محوریت مقابله با ویروس کرونا را در استان دادند.

وی گفت: وظایف هر کدام از معاونت‌های سپاه در این رابطه مشخص شد و اقدامات خیلی ارزنده‌ای انجام گرفت.

معاون بهداشت، امداد و درمان سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با اشاره به نقش مؤثر بسیج اقشار در رابطه با مقابله با ویروس کرونا در استان تصریح کرد: در حوزه درمان نیز و در قالب طرح «شهید سلیمانی» اقدامات ارزنده‌ای در قالب تیم‌های رهگیر، تیم‌های مراقبت در منزل، تیم‌های حمایتی و تیم‌های نظارتی صورت گرفت.

سرهنگ امیری با بیان اینکه در حوزه آموزش و اطلاع رسانی نیز اقدامات مطلوبی صورت گرفت افزود: اعزام تیم‌های بسیجی جامعه پزشکی استان به بیمارستان‌های استان، استفاده از ظرفیت ۱۰ درمانگاه سپاه در شهرستان‌های مختلف، اعزام پزشکان و پرستاران به مراکز بهداشتی و درمانی با ظرفیت ۱۰۰ نفر در قالب طرح «شهید سلیمانی» و… از دیگر اقدامات صورت گرفته بوده است.

وی در ادامه با اشاره به راه اندازی نقاهتگاه بیماران کرونایی گفت: الان نیز آمادگی داریم که هر زمان دانشگاه علوم پزشکی اعلام کند در کوتاه‌ترین زمان ممکن این نقاهتگاه را راه اندازی کنیم.

معاون بهداشت، امداد و درمان سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با اشاره به پیک پنجم کرونا در استان بیان داشت: در این شرایط با دستور فرمانده سپاه، ۲۰ تخت بیمارستانی از سوی سپاه برای بیمارستان شهدای عشایر با تجهیزات مورد نیاز تأمین شد.

سرهنگ امیری با اشاره به راه اندازی ۹ مرکز واکسیناسیون در قالب گام پنجم طرح «شهید سلیمانی» در استان از سوی سپاه گفت: یک مرکز نمونه در سطح کشور راه اندازی کرده‌ایم و روزانه می‌توانیم دو هزار نفر را در صورت وجود واکسن، واکسینه کنیم.

وی بیان داشت: تا کنون در مراکز تجمیعی سپاه بیش از ۸۷ هزار و ۵۳۲ واکسن کرونا تزریق شده است افزود: همچنین با دستور فرمانده سپاه استان راه اندازی مرکز مشاوره درب منزل به صورت تلفنی در دستور کار قرار گرفت که در این راستا مشاوره‌های درمانی، حمایتی و مراقبتی از سوی پزشکان و پرستاران ما ارائه می‌شود.

معاون بهداشت، امداد و درمان سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت: پزشکان و پرستاران به درب منازل مراجعه می‌کنند و به بیمارانی که نمی‌توانند به مراکز درمانی مراجعه کنند خدمات مورد نیاز را ارائه می‌کنند.

برچسب ها: کرونا ، سپاه ، لرستان
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار