تیم ملی و جام جهانی؛ این سکوت خطرناک است!
کد خبر: 1060377
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Rqr
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۰
امیر حاج رضایی از جمله کارشناسان کاربلد با بیانی شیوا در فوتبال کشورمان است که بواقع شرایط یک کارشناس را دارد.
وحید صابری
بازیکن و مربی تیم ملی با تحصیلات آکادمیک و البته نحوه انتقال داشته‌ها و تجربیاتش به مخاطب از وی یک کارشناس قابل اعتماد ساخته است.
الان تا جمعه فرصت چندانی با اولین دیدار ایران در راه جام جهانی ۲۰۲۲ باقی نمانده، اما از اردوی تیم ملی صدایی در نمی‌آید و گویی تیم امید برای مسابقات غرب آسیا آماده می‌شود که رسانه‌ها نسبت به این امر بی تفاوت هستند!
البته این ایراد از رسانه‌ها به تنهایی نیست که خود فدراسیون فوتبال در این سکوت و سکون نقش زیادی دارد.
جناب حاج رضایی خوب اشاره کرده و در این باره می‌گوید:
تا به حال چنین شرایطی را در رسانه‌ها ندیده بودم. کمترین اطلاع رسانی درباره تیم ملی وجود دارد که فکر می‌کنم وظیفه فدراسیون است تا آگاهی را به قشر فوتبال دوست در کشور بدهد.
مربی پیشین تیم ملی ایران ادامه داد: من هرگز یک مربی و تیم را با مربی دیگری مقایسه نمی‌کنم. نمی‌خواهم بگویم دوران کارلوس کی روش شرایط طور دیگری بود و حالا چرا همه چیز متفاوت شده است، اما می‌خواهم واقعاً بگویم ابهامات بسیار زیاد است و باید زنجیره‌های موفقیت برای یک تیم در فدراسیون از هر دقیقه باقیمانده تا بازی با سوریه استفاده کنند. حجم ابهامات درباره وضعیت تیم ملی زیاد است.

او درباره اردوی تیم ملی ایران با بازیکنان داخلی تصریح کرد: زمان تشکیل این اردو خیلی عجیب است. من کاری به نفرات دعوت شده ندارم و باید دید آن‌ها در چند روز باقیمانده چه نقشی در ترکیب خواهند داشت، اما فکر می‌کنم نیاز است توضیح دهیم که چرا تیم ملی چنین شرایطی را دارد.
پیشکسوت فوتبال ایران افزود: چرا لیست نهایی تیم ملی ایران هنوز اعلام نشده است. طبیعی است که ملی‌پوشان تعیین شده‌اند و برای آن‌ها بلیت بازگشت به تهران گرفته شده است پس چرا با اعلام آن‌ها نگرانی‌ها را نمی‌کاهند.
باید گفت که تیم ملی منحصر به یک حلقه خاص رسانه ایی است و این حلقه هم در سکوت بهره مندی بیشتری دارند و به نظر می‌رسد فدراسیون فوتبال را هم قانع کرده اند که در سکوت حرکت کنیم به نفع خودمان می‌باشد!

فدراسیون خودش تمایلی ندارد که رسانه‌ها زیاد دور و بر تیم ملی باشند و رسانه‌ها هم در حد یک اطلاع رسانی کارشان را انجام می‌دهند، اما به قول آقای حاج رضایی این تیم ملی است که بازی دارد نه تیم محلی!
متاسفانه فدراسیون برخلاف ادعا‌هایی که متولیانش دارند در یک دایره محدودی که تعدادی آدم‌های حاضری خور برایش ترسیم کرده اند حرکت می‌کند و آخر و عاقبت این تفکر را خدا ختم به خیر کند.
نیازی نیست که جار بزنند، ولی تا حس ملی را نتوانند به جامعه القا کنند تیم ملی فوتبال غریب خواهد بود، چون حلقه‌ای که دور رییس فدراسیون بسته شده نمی‌خواهد دیگران در این راه سهیم باشند.
وقتی پاداش ده هزار دلاری صعود از مرحله اول به اضافه سفر‌های رنگارنگ به زیر زبانشان مزه کرده معلومه که نمی‌خواهند دیگران وارد حلقه بسته ایشان شود.
ما نمونه‌های از این قبیل زیادی داشتیم، ولی هیچگاه تیم ملی اینقدر منزوی نبوده و امیدواریم متولیان از عزیزی خادم به این ضعف بزرگ آگاه باشند و قدمی بردارند.
هرچند عزیزی خادم از دوستان و یاران قدیمی دکتر سجادی است، اما وزیر ورزش و جوانان می‌داند اگر تیم ملی در همین بازی اول با سوریه نتیجه نگیرد فردا در مجلس برایش طومار جمع می‌کنند و رسانه‌ها هم دست از سر وزیر ب نمی‌دارند. تیم ملی فوتبال تیم همه ایرانیان است نه یک عده خاص آقای عزیزی خادم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار