جریمه رانندگان حادثه‌ساز چیست؟
کد خبر: 1059463
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Rc7
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۲
معاون عملیات پلیس راهور پایتخت گفت: در سرعت بیش از ۵۰ کیلومتر از حد مجاز، علاوه بر جریمه ۲۰۰ هزار تومانی و ثبت نمره منفی، راننده احضار شده و ضمن آموزش، تعهد می‌دهد که دیگر مرتکب تخلف حادثه‌ساز نشود.
سرویس جامعه جوان آنلاین: سرهنگ محمد رازقی معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ، به نقش قرارگاه سرعت در کاهش تخلفات پرداخت و اظهار داشت: پس از اخذ تخلف حتی یکنفر برای بار دوم به این قرارگاه مراجعه نکرده است.

سرهنگ رازقی گفت: پلیس راهور تهران بزرگ برای مدیریت سرعت در شهر تهران برنامه ریزی‌های متعدد انجام داده و کاهش و کنترل سرعت‌های غیر مجاز وسایل نقلیه را به روش‌های مختلف در برنامه خود قرارداده است.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد:در دسته‌بندی سرعت‌های غیر مجاز سه سطح با میزان جریمه متفاوت تعیین شده است؛ اگر سرعت بیش از ۳۰ کیلومتر از حد مجاز باشد مبلغ ۶۰ هزار تومان جریمه دارد؛ در سرعت بیش از ۳۰ تا ۵۰ کیلومتر از حد مجاز ضمن اعمال قانون ۲۰۰ هزار تومانی، ۵ نمره برای وسایل نقلیه شخصی و ۱۰ نمره منفی برای وسایل نقلیه عمومی ثبت می‌شود.

سرهنگ رازقی افزود: در سرعت‌های بالای ۵۰ کیلومتر با توجه به خطر آفرینی هم برای فرد راننده و هم دیگر رانندگان، ضمن ۲۰۰ هزار تومان اعمال قانون و ثبت نمره منفی، برای این نوع رانندگان برنامه ویژه‌ای داریم.

وی گفت: در قرارگاه کنترل سرعت با توجه به رصد روزانه سرعت با استفاده از سامانه‌ها، رانندگانی که سرعت‌های بالا و خطر آفرین دارند از طریق پیامک و یا تماس تلفنی به پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ احضار شده و می‌بایست حضور یافته و ضمن آموزش‌هایی که می‌بینند توجیه شوند؛ در ضمن از این رانندگان تعهد اخذ می‌شود که دیگر مرتکب این تخلف حادثه ساز و خطرناک نشوند.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ خاطرنشان کرد: این کار، تبعات بسیار خوبی داشته است چراکه از زمانی که این طرح را اجرا کرده ایم هیچ راننده‌ای دوباره این تخلف را تکرار نکرده و همه کسانی که این تعهد را داده و آموزش‌ها را گذرانده اند برای بار دوم این تخلفات را انجام نداده‌اند.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار