ساخت ۱۵۰۰ مسجد و مرکز فرهنگی برکت در مناطق محروم
کد خبر: 1059201
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004RXt
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۰
تعداد مساجد و مراکز فرهنگی مذهبی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تا پایان امسال به یک‌هزار و ۵۰۰ واحد می‌رسد.
سجاد مرسلی

سرویس ایران جوان آنلاین: تعداد مساجد و مراکز فرهنگی مذهبی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تا پایان امسال به یک‌هزار و ۵۰۰ واحد می‌رسد.

معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت با بیان اینکه این بنیاد برای ساخت و تکمیل یک‌هزار و ۷۷۰ مسجد و مرکز فرهنگی مذهبی شامل مصلی، حسینیه، دارالقرآن، خانه عالم و حوزه علمیه در کشور قرارداد دارد که از این تعداد، تا کنون یک‌هزار و ۴۵۰ واحد به بهره‌برداری رسیده است، گفت: سهم بنیاد برکت برای ساخت و تکمیل این تعداد مسجد و مرکز فرهنگی مذهبی یک‌هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال است. محمد مهجوری درباره برنامه امسال بنیاد برکت برای ساخت مساجد و مراکز فرهنگی مذهبی تصریح کرد: ساخت ۲۰۰ مسجد و مرکز فرهنگی مذهبی برای سال‌جاری در دستور کار است که از این تعداد، ۱۵۰ واحد به بهره‌برداری رسیده و مابقی نیز تا پایان سال افتتاح خواهند شد. این مسئول پیش‌بینی کرد که تعداد مساجد و مراکز فرهنگی مذهبی ساخته شده این بنیاد در سال‌جاری بیشتر از برنامه در دستور کار باشد. مهجوری اظهار داشت: یک‌هزار و ۷۷۰ مسجد و مرکز فرهنگی مذهبی‌ای که بنیاد برکت متعهد به ساخت و تکمیل آن است، شامل یک‌هزار و ۳۳۰ مسجد، مصلی، حسینیه، دارالقرآن، ۴۰۴ خانه عالم و ۳۶ حوزه علمیه می‌شود. وی خاطرنشان کرد: با افتتاح ۲۰۰ مسجد و مرکز فرهنگی مذهبی در سال‌جاری، تعداد مساجد و مراکز فرهنگی مذهبی برکت تا پایان امسال به یک‌هزار و ۵۰۰ واحد می‌رسد. معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت تأکید کرد: مساجد و مراکز فرهنگی مذهبی برکت در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته تمامی استان‌های کشور احداث شده یا در حال ساخت است.
مهجوری با اشاره به فعالیت‌های بنیاد برکت در حوزه ساخت مراکز فرهنگی مذهبی بیان کرد: توجه و رسیدگی به امور فرهنگی از دغدغه‌های همیشگی مقام معظم رهبری و جزو اولویت‌ها و مأموریت‌های مهم بنیاد برکت بوده است و بدون شک انجام این مأموریت بدون ساخت اماکن و ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی مذهبی میسر نخواهد بود. وی یادآور شد: بنیاد برکت علاوه بر ایجاد نهضت اشتغالزایی با هدف محرومیت‌زدایی، توسعه و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی در مناطق محروم و کمتر برخوردار کشور به عنوان رسالت و مأموریت اصلی خود، فعالیت‌های گسترده‌ای را نیز در حوزه‌های عمرانی و زیربنایی در این مناطق دارد.
مهجوری در تشریح فعالیت‌های عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت گفت: بنیاد ساخت ۵۳ هزار طرح عمرانی و زیربنایی شامل مدرسه، بیمارستان، کتابخانه، دارالقرآن، آزمایشگاه، مسجد، پایگاه اورژانس، مصلی، خانه‌بهداشت، حوزه علمیه، خانه عالم، مرکز تجهیزات پزشکی، پایگاه سلامت، مرکز بهداشت، مرکز جامع سلامت، احداث پل، راهسازی و آبرسانی را در دستور کار دارد که از این تعداد، ۳۵ هزار طرح تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است. به گفته معاون عمرانی و طرح‌های زیربنایی بنیاد برکت، سهم این بنیاد برای ساخت و تکمیل ۵۳ هزار طرح تعهد شده ۲۶ هزار میلیارد ریال است که تاکنون بیش از ۱۷ هزار میلیارد ریال آن پرداخت شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار